19. 8. 2025 16:00 - Tomáš Urban | Ostatní, Zajímavosti
Most má za sebou první oficiální turnaj v populární hře Beyblade. V sobotu 16. srpna 2025 se v Jakoby Baru sešlo šestnáct soutěžících, kteří poměřili své dovednosti v soubojích točících se „beyů“.
Beyblade, původně japonská hra inspirovaná tradičními káčami, se v posledních letech znovu těší oblibě i mezi českými fanoušky. Most se díky nadšenci Danielu Hanouskovi připojil k městům, kde se konají pravidelná klání.
„Důvod, proč jsem uspořádal tento turnaj, je proto, že jsem sám z Mostu a nikdy nic takového tu nebylo,“ vysvětlil Hanousek, který stojí za vznikem místní komunity.
Atmosféra v baru byla podle něj výborná. „Splnilo to vlastně ještě víc, než jsme čekali. Dorazilo 16 lidí, čekali jsme o dost méně, vše funguje a odsejpá, takže skvělé,“ pochvaloval si organizátor.
Účastníci si užili nejen samotné zápasy, ale i možnost potkat další fanoušky Beyblade. V průběhu odpoledne panovala soutěživá, ale přátelská nálada. Nechyběla ani diskuse o sběratelských edicích a výměna zkušeností s úpravou beyů.
Hanousek už plánuje pokračování. „Akce tohoto typu bych rád v Mostě pořádal pravidelně. Vypadá to, že to lidi baví, takže bychom chtěli alespoň jednou do měsíce turnaj zopakovat,“ dodal.
Premiérový turnaj tak ukázal, že i v Mostě je prostor pro nové formy volnočasových aktivit a herní komunity, které spojují generace.

























Foto: Tomáš Urban
Je tu první prosincový víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Věříme, že i tentokrát si dokážete […]
Kapela Jelen se v roce 2026 vydává na unikátní putovní festival JelenFest – z lásky k regionům, který přiveze do […]
Město Most vydalo nové upozornění pro obyvatele i návštěvníky kvůli další naháňce na černou zvěř. Ta proběhne v pátek 5. […]