AKTUÁLNĚ: Požár v Unipetrolu je pod kontrolou hasičů. Přebytečná produkce je spalována na polních hořácích

21. 7. 2022 8:44 - | Krimi

Přinášíme aktuální informace o požáru v chemických závodech v Záluží u Litvínova, který je v tuto chvíli téměř uhašen a požářiště kontrolují hasiči termokamerou. Hydrokrakovací jednotka je odstavena a přebytečná produkce je řízeně spalována na bezpečnostních polních hořácích. Během dne, se bude zjišťovat rozsah poškození, příčinu nehody určí zahájené vyšetřování.

Ohromný výbuch ve večerních hodinách byl slyšet po celém kraji a mnoho občanů dost vystrašil. Po výbuchu nastal obrovský požár, na kterém zasahovali hasiči nejen z chemičky, ale také ze širokého okolí (celkem 9 jednotek). Nad Unipetrolem létal také vrtulník. Hlavní silnice byla v době zásahu uzavřena. Na místě došlo ke zranění čtyř osob, které jsou v péči zdravotnické záchranné služby, ale nejsou v ohrožení života. Město Litvínov doporučilo v době požáru také občanům nevětrat.

„Děkujeme našim podnikovým hasičům a všem složkám IZS za rychlý a profesionální zásah. Obyvatelům přilehlých měst a obcí se za způsobené nepříjemnosti omlouváme. Jejich bezpečí ani životní prostředí ohroženo nebylo“. děkuje vedení Orlen Unipetrolu. Foto – Video: Vladimiro Giampaoli.

Reklama


Další v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Hoří opět komunální odpad na skládce Celio

Právě teď zasahují hasiči na skládce Celio v Růžodolu. Zde hoří komunální odpad. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek. Vyhlášen […]

AKTUÁLNĚ: V ulici Hutnická hoří byt. Na místě jsou hasiči

V ulici Hutnická v Mostě hoří byt v bloku 365. Na místě je několik hasičských jednotek a policisté. Ulice je […]

AKTUÁLNĚ: Na silnici I/15 směrem na Louny se převrátilo vozidlo

Právě teď zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému u nehody vozidla, které zatím z nezjištěných důvodů skončilo na střeše. Nehoda […]

×