„Byla to kvalitní a vyrovnaná série!“ hodnotí play-off mostecký Havlík

21. 3. 2022 17:28 - | Hokej, Sport

Hokejový Most, se v letošní sezóně dokázal probojovat až do semifinále play-off druhé ligy, ve kterém narazil na silný Dvůr Králové! V sérii, která se rozhodla až v sedmém zápase, Most bojoval až do poslední sekundy, na postup přes Rodos to ale nestačilo. Přinášíme rozhovor s Markem Havlíkem, který s týmem bojoval a dal do boje o postup do finále vše, jako jeho spoluhráči.

Marku, jak hodnotíš letošní sezónu?

Troufnu si říct, že jsme odehráli skvělou sezónu, jen je škoda toho playoff. Chybělo maličko a dnes by jsme hráli semifinále.

Jaký soupeř byl pro vás v základní části nejhorší?

Když se podívame do výsledku zápasu, tak Dvůr Králové. Ale s nimi to byl vždy atraktivní a pohledný hokej, zatím co s takovým Hronovem, nebo Jabloncem, to bylo jen samé nahazování a na to se nedalo moc koukat (smích).

Co je podle tebe, potřeba zlepšit na vaší hře?

V průběhu sezóny, jsme měli největší problém s tím, abychom se uklidnili a hráli v klidu. Kolikrát jsme se take trápili s koncovkou, ale to tak někdy prostě je. Postupem sezóny se to ale srovnalo a v playoff už to bylo perfektní, kde rozhodly maličkosti.

Co ti běhalo hlavou před zápasem v Mostě, ve kterém jste mohli vybojovat postup?

Hlavně to urvat, protože rozhodující 7. zápas ve Dvoře by byl strašně těžký. Věřil jsem, že se to zvládne a pujdeme do semifinále za stavu série 4:2 pro náš tým. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo a rozhodující duel jsme prohráli v samostatných nájezdech.

Jak hodnotíš vyrovnanou sérii s Dvorem Králové?

Už jen to, že se rozhodovalo až v posledním zápase na nájezdy, ukazuje, jak kvalitní a vyrovnaná série to byla. Jak už jsem říkal, chybělo nám trochu štěstí v klíčových momentech, což nás nakonec stálo celou sérii a konec v playoff. Celkově to hodnotum, ale velmi pozitivně.

Komu přeješ postup do vyšší soutěže?

Zbývají už jen kvalitní týmy s ambicemi na postup, takže ať postoupí ten nejlepší. Že bych měl vyloženě jeden tým, kterému bych to přál, to ne.

Kdyby jste postoupili dál, myslíš že by jste dokázali porazit Letňany?

Co jsme se s klukama v kabině bavili, tak na Letňany by se nám hrálo daleko lépe, než proti Dvoru. Ve vzájmené bilanci s Letci, jsme na tom byli lépe a celkový projev ze hry proti nim, mi přišel lepší z naší strany. Takže ano, věřil bych v postup dál.

Co bude teď? Budete pokračovat v trénování nebo se chystáte si od hokeje odpočinout?

Tak před týdnem, se odehrál poslední zápas, zatím jsme dostali volno, ale uvidíme, co bude dál.

Odreaguješ se od hokeje, nebo budeš přes pauzu trénovat více?

Vždycky je třeba se udržovat v kondici. Začíná být hezky, takže to v blízké době vidím na nějaké kolo v horách, tenis a fyzickou přípravu celkově.

Zhodocení letošní návštěvnosti?

Na poslední domací play-off zápas přišlo 585 lidí, což bylo super. Doufám, že se na takové číslo naváže od začátku příští sezóny a bude to jen stoupat.

Reklama


Další v kategorii Hokej

HOKEJ: Litvínov doma Plzeň přehrát nedokázal

Litvínovští hokejisté přivítali v dalším kole extraligy na domácím ledě tým z Plzně. Po celý zápas tahal Litvínov za kratší […]

ESPORT: V Mostě vznikl nový esportový tým MOSTEČTÍ LVI. Začal reprezentovat město

V Mostě minulý týden vznikl nový esportový tým se stejnojmenným názvem mosteckého hokejového klubu MOSTEČTÍ LVI. Nový tým, který mimo […]

HOKEJ: Most padl vysokým výsledkem v Benátkách nad Jizerou

Mostečtí hokejisté dnes zajížděli ve 20. kole II. hokejové ligy do Benátek nad Jizerou. Vstup do zápasu, se Mostu vůbec […]

×