„Chceme se dostat co nejdále.“ říká o play-off Havlůj

28. 2. 2022 13:15 - | Hokej, Sport

Mostečtí hokejisté v sobotu odehráli poslední zápas základní části II. Ligy ledního hokeje. Teď je čeká vyřazovací fáze play-off a jejich soupeřem bude nepříjemný Dvůr Králové. Fáze na čtyři vítězná utkání bude dle slov kapitána Aleše Havlůje náročná. „Bude to samozřejmě velice obtížné i vzhledem k pracovním povinnostem nás všech. To také obnáší i dlouhé a nepříjemné cestování“. Most skončil po základní části na třetí pozici, jeho soupeř pak na druhé, proto se první utkání odehraje ve Dvoře již zítra 1. března. Doma se Most představí ve čtvrtek 3. března. Jak to vidí kapitán Mostu Aleš Havlůj?

Co říkáš na letošní umístění tvého klubu v tabulce?

Chtěli jste skončit na konci základní části na 1. místě, ale nakonec je to pozice třetí. Loňskou sezónu, jsme vzhledem k pandemii vůbec nezačali hrát, o to víc jsme rádi, že letošní ročník, byl omezen minimálně a bude možné sezónu dohrát.

Jaký soupeř byl v základní části pro vás nejhorší? A vybavuješ si zápas, který se ti naopak líbil a užil sis ho víc než ty ostatní?

Dobré zápasy se hrají s týmy z předních příček tabulky, tyto týmy jsou hokejovějsi se zkušenějšimi hráči. Mezi naše neoblíbené soupeře bych zařadil Hronov a Novou Paku, se kterými dochází ke zbytečně vypjatÝm situacím.

Jak hodnotíš průběh základní části?

Cílem letošní sezóny bylo hrát v popředí tabulky a dostat se do play-off, což se nám podařilo splnit. Během sezóny, se i nás nevyhnula krize, kdy jsme zbytečně ztratili body, ale tak to ve sportu chodí.

Překvapilo tě letos něco na umístění soupeřů?

Umístění soupeřů v tabulce, se asi takto dalo očekávat. Nemile mě překvapil Děčín, který bojoval o udržení v soutěži. Byla by totiž škoda, kdyby liga přišla o tento tradiční celek.

Jak hodnotíš návštěvnost?

Návštěvnost je konstantní několik sezón. Bohužel se nám zatím nedařilo přilákat do ochozů větší počet diváků. Snad bude jejich podpora v play-off větší.

Jak by si zhodnotil výkony brankařů?

Jsme rádi, že máme vyrovnanou brankářskou dvojici. Hosi je ve svém mladém věku velice zkušený golman a určitě velkým přínosem pro Adama, který z jejich spolupráce mohl čerpat a stal se největším překvapením dosavadní sezóny. Bohužel ani jim se nevyhnula zranění a doufáme, že na play-off budou oba v pořádku a 100% připraveni. Dovolím si tvrdit, že máme nejlepší brankarskou dvojici v lize.

Jak hodnotíš sve působení v klubu?

Jsem velice rád, že došlo k znovuobnovení mosteckého hokeje vytvořením úplně nového klubu s vedením, které pro nás dělá maximum. Velkou zásluhu má město Most, jež nám zajišťuje vyborné podmínky. Další poděkování patří určitě panu Kubíkovi za bezproblémové fungování chodu klubu. Díky těmto skutečnostem jsem se opět vrátil k hokeji v Mostě a svého rozhodnutí rozhodně nelituji. Jsme rád, že můžu být součástí vyborné party, kterou tu máme.

ReklamaDalší v kategorii Hokej

OBRAZEM: Autogramiáda hráčů Litvínova přilákala davy lidí. Na podpisy se stála dlouhá fronta

V úterý 9. dubna 2024 se uskutečnila u litvínovského zimního stadionu Ivana Hlinky posezóní autogramiáda všech hráčů Litvínova, kteří se […]

HOKEJ: Přestřelkou se Litvínov rozloučil s letošní sezónou. Pardubice postupují do finále

Litvínovští hokejisté dnes odehráli na domácím ledě před vyprodaným stadionem čtvrté semifinálové utkání. Na silné Pardubice však recept nenašli. Nestačilo […]

HOKEJ: Litvínov nedokázal doma ve třetím semifinálovém zápase přehrát Pardubice. V sérii prohrává 3:0

Litvínovští hokejisté dnes přivítali ve třetím semifinálovém zápase extraligy na domácím ledě tým Pardubic. Před vyprodaným stadionem Litvínov těsně padl […]

×