„Chtěl jsem si opět zkusit trénovat“ říká nový trenér Bíliny mostecký rodák František Bakrlík

27. 9. 2022 12:46 - | Hokej, Sport

Devětatřicetiletý František Bakrlík, který loni ve II.lize nastupoval v dresu Mosteckých Lvů a na závěr sezóny ukončil svoji hokejovou kariéru, se k hokeji vrátil i v této sezóně, tentokrát jako trenér.

V letošní sezóně vede v Krajské lize ledního hokeje tým HC Draci Bílina, který se minulou sezónu účastnil II. hokejové ligy, ale po neúspěšném boji v baráži padl do Krajské ligy mužů Ústeckého kraje. Dlouho to vypadalo, že Bílina opět bude hrát třetí nejvyšší soutěž v Česku, ale nakonec bylo vše úplně jinak.

„Dostal jsem nabídku trénovat A- mužstvo v Bílině a jelikož jsem už v minulosti pomáhal s trénováním v Anglii,  tak jsem si to chtěl opět zkusit, ale tentokrát v roli, kde si o všem rozhoduji sám. Proč zrovna v Bílině? Do Bíliny to nemám daleko a byl to klub, který mě oslovil s konkrétní nabídkou,  tak jsem si řekl proč to nezkusit.“ popisuje nový trenér A-týmu Bíliny František Bakrlík.

Bakrlík si například zahrál v dresu Litvínova, Vrchlabí či Berouna, nastoval ale i v zámořských nižších ligách. „Když se podívám zpětně na svojí kariéru, tak jsem toho zažil hodně,  myslím si že mám hodně zkušeností za 20 let co jsem se hokejem živil,  zažil jsem si mnoho co mě připravilo do života a čím vším jsem si prošel to je minimálně na jednu knihu. Dnes to není samozřejmě jen o zkušenostech z ledové plochy, ale také o jednání z lidmi kolem týmu a hráči samotnými, to vše Vás život naučí a platí to dvojnásob pokud hrajete v zahraničí a chcete se tam prosadit ať už nižších a nebo top ligách . Takže abych to shrnul, sebevědomí mi určitě nechybí a snažím se hlavně, aby to kluky v týmu bavilo a měli chuť hrát a vyhrávat.“ vzpomíná na svoji hokejovou kariéru František Bakrlík.

V Bílině, ale letos bojují o II. hokejovou ligu dva kluby, SK HC Draci Bílina a Draci Bílina. Tuto středu se od 15. hodin střetnou na zimním stadionu v Bílině, půjde o zajímavý souboj dvou rivalů ze stejného města.

ReklamaDalší v kategorii Hokej

HOKEJ: Most doma rozdrtil Ústí nad Labem

Mostečtí hokejisté přivítali v druhém kole nového ročníku II. Ligy ledního hokeje v derby ústecký Slovan. V zápase, ve kterém […]

HOKEJ: Litvínov doma přestřílel Mladou Boleslav! V tabulce je třetí

Litvínovští hokejisté přivítali na domácím stadionu v 6. kole hokejové extraligy tým z Mladé Boleslavi. Zápas dokázali uhrát na svou […]

HOKEJ: Litvínov doma přestřílel Liberec. Připsal si třetí výhru v řadě

Litvínovští hokejisté dnes přivítali na domácím stadionu Ivana Hlinky tým Liberce. Zápas dokázali již během první třetiny ovládnout, tomu naznačoval […]

×