Chyba před sobotním zápasem s Kladnem: Nedáme jim nic zadarmo!

29. 10. 2021 20:17 - | Hokejbal, Sport

V sobotu 30.října mostečtí hokejbalisté (momentálně druhý tým v tabulce) doma přivítají první tým tabulky HBC Kladno. Utkání startuje od 11:00 a to v areálu netradičních sportů v Mostě. Obránce Tomáš Chyba, se rozpovídal o aktuální sezóně.

Jak hodnotíš letošní sezónu?

Průběh sezóny musím určitě hodnotit kladně, ale stále máme před sebou dost zápasů, tak musíme makat dál, abychom byli úspěšní i na konci.

Střelecky se ti daří, myslíš, že je to lepší jak minulou sezónu?

No s minulou sezónou něco srovnávat ani nejde. Sezóna byla zkrácena, trénovalo se opravdu málo, skoro vůbec. Pokud bych na to samozřejmě měl koukat po bodové stránce, tak to nechci zakřiknout, ale letos se mi daří.

Máte ambice na titul?

Máme ambice se porvat o to nejlepší místo po základní části. Nyní bych koukal na to, že se musíme dostat do playoff a tam pokud se budeme scházet, máme šanci na to se o ten titul porvat.

Ještě je dost zápasů před vámi, dáte do toho všechno?

Každý zápas chceme vyhrát, neznám hokejbalistu, který by si šel jen zahrát, prohrál by zápas a bylo mu to jedno. Půjdeme zápas po zápasu a uvidíme jak to dopadne.

Jak hodnotíš vašeho brankáře?

Máme určitě vyrovnanou dvojku v extralize. Oba dva mají svoji kvalitu, momentálně se s lepší formou potkal určitě Leoš Gerlich, a je to znát. Pokud máte za zády golmana,
na kterého se můžete spolehnout, tak se vám hraje lépe.

Teď hrajete v sobotu s Kladnem, který je první v tabulce, co od zápasu očekáváš?

Bohužel víme, že nám pár hráčů bude chybět. Kladno každým rokem patří do top 3 týmů v extralize, a je potřeba na takový tým hrát dobře takticky, aktivně
a jednoduše jim nedat nic zadarmo. Z Mostecké haly letos neodvezl nikdo ani bod a já doufám, že tomu bude i po zápase s Kladnem.

Co říkáš na malou diváckou návštěvnost v Mostě?

Osobně bych si přál, aby chodilo víc diváků, ale hokejbal asi v Mostě tolik netáhne. I přesto, že je to nejvyšší liga, která se v Mostě hraje. Na zápasy chodí zhruba 40 diváků, jsme i za takový počet rádi a děkujeme.

Nově jsou v extralize TV přenosy, co si o tom myslíš?

Hokejbal se potřebuje dostat více do podvědomí lidí a právě přímé přenosy jsou dobrou reklamou. Na pár zápasů se letos dalo koukat na O2TV SPORT, včetně našeho zápasu s Ústím. Propagace sportu jak televizní, tak i přes sociální síte je potřeba a já věřím, že se bude hokejbal v televizi častěji.

Vstup na zápas je zdarma, stejně tak i parkování. Očekává se zajímavý a napínavý hokejbal! Přijďte podpořit mostecké hráče k další letošní výhře.

Reklama


Další v kategorii Hokejbal

HOKEJBAL: Most po úspěšné sezóně končí po několika letech v extralize

Hokejbalový klub HBC Most, který se letos účastnil play-off, ve kterém se dostal až do semifinále oznamil v pondělí 18. […]

HOKEJBAL: Most padl v semifinále s Kert Parkem a skončila mu sezóna

Hokejbalisté Mostu přivítali v sobotu 14. května na domácím stadionu tým Kert Parku Praha. Třetí semifinálové utkání za stavu série […]

HOKEJBAL: Série se přesouvá do Mostu. Podaří se hokejbalistům odvrátit konec sezóny?

Hokejbalisté Mostu zajížděli o víkend k semifinálovým utkáním do Prahy, kde změřili síly s několika násobným vítězem extraligy Kert Park […]

×