CHYSTÁ SE: Na Autodromu se v sobotu uskuteční den bezpečnosti

20. 10. 2022 14:30 - | Tipy, Zajímavosti

Ukázkové kurzy bezpečné jízdy, svezení na okruhu nebo představení policejního Ferrari 458 Italia. To, a mnoho dalšího, nabídne program Dne bezpečnosti, který se uskuteční na AUTODROMU MOST v sobotu 22. října. Akce určena pro širokou veřejnost si klade za cíl zábavnou formou zvýšit všeobecné povědomí o bezpečnosti na silnicích.

Polygon Most je největším profesionálním centrem kurzů bezpečné jízdy v ČR, a s akcí Den bezpečnosti přichází před začátkem exponované zimní motoristické sezóny. Návštěvníkům nabídne pestrý program na polygonu i samotném závodním okruhu.

Mezi největší zajímavosti celé akce patří výstava techniky složek integrovaného záchranného systému ČR, jehož součástí bude i představení policejního Ferrari 458 Italia, které doprovodí nejnovější BMW 540i xDrive rovněž v barvách Policie České republiky. Plánovány jsou i ukázky zásahu záchranářů u simulované dopravní nehody s požáremškolení první pomoci a workshopy bezpečné jízdy se zaměřením na bezpečnostní prvky v dopravě.    

Zásadní část programu představují ukázkové kurzy bezpečné jízdy, které si lze už nyní rezervovat zde

Během nich si účastníci budou moci vyzkoušet chování vozu v situacích, jako je: 

Aquaplaning – Brzdění za rozdílných adhezních podmínek – sucho, mokro, led a sníh. Slalom na suchu i mokru s vodními překážkami. Nácvik krizového vyhýbání za rozdílných adhezních podmínek.

Hydraulická kyvná deska – Simulace smyku zadní nápravy vozidla a jeho následné zvládnutí na kluzné ploše. Modifikace cviku s vyhnutím se vodním překážkám. Brzdění za různých adhezních podmínek. Simulace řešení krizové situace čelního nárazu. 

Kopec s kluznou plochou – Rozjezdy, brzdění a průjezd zatáčkou na kluzné ploše. Vypozorování chování vozidla na rovině/kopci. Technika vyhýbacího manévru vodním překážkám z kopce. Nácvik náhlého vyhýbání vodním překážkám při rychlé jízdě do kopce. Přirozený smyk přední a zadní nápravy. 

Polygon Most ve svém areálu dále nabídne mimo jiné dopravně vzdělávací a zábavné aktivity na dětském dopravním hřišti pod dohledem zkušených instruktorů, školení první pomoci, simulátor převrácení při dopravní nehodě, BESIP team a taxijízdy v offroadových vozech. 

Na velkém závodním okruhu se mezi nejpřitažlivější součást nabitého programu řadí jízdy pro veřejnost za bezkonkurenční cenu 200 Kč za 10 minut. V polední pauze si lze navíc užít jízdu v závodním speciálu OCR, kterou lze zakoupit zde.

Návštěvníkům se staticky představí také flotila bezpečnostních vozů AUTODROMU MOST. Chybět nebude ani osobní koučink od sportovního instruktora, virtuální závody Sim Race a finále oblíbené soutěže amatérských závodů pro veřejnost THE MOST CHALLENGE

Ukáže se i policejní Ferarri
ReklamaDalší v kategorii Tipy

ZAJÍMAVOST: Během můžete v Mostě podpořit dobrou věc. Registrace jsou spuštěny!

Skupina ORLEN Unipetrol zve na druhý ročník nadačního běhu ve sportovním areálu Benedikt v Mostě. Běh je určen pro všechny věkové […]

FOTBAL: Most v sobotu vyzve Přepeře. Hráči uhradí za špatné výsledky vstup fanouškům

Fotbalisté Baníku Most – Souš vyzvou v sobotu od 15. hodin na domácím stadionu Josefa Masopusta v dalším kole ČFL […]

TIPY NA VÍKEND: Kelley se znovu pokusí utéct. Na Benediktu se bude pomáhat silou

Další víkend je tu a s ním přichází i naše tipy kam vyrazit za kulturou, sportem či zábavou. Doufáme, že […]

×