CHYSTÁ SE: Na Autodromu se v sobotu uskuteční den bezpečnosti

20. 10. 2022 14:30 - | Tipy, Zajímavosti

Ukázkové kurzy bezpečné jízdy, svezení na okruhu nebo představení policejního Ferrari 458 Italia. To, a mnoho dalšího, nabídne program Dne bezpečnosti, který se uskuteční na AUTODROMU MOST v sobotu 22. října. Akce určena pro širokou veřejnost si klade za cíl zábavnou formou zvýšit všeobecné povědomí o bezpečnosti na silnicích.

Polygon Most je největším profesionálním centrem kurzů bezpečné jízdy v ČR, a s akcí Den bezpečnosti přichází před začátkem exponované zimní motoristické sezóny. Návštěvníkům nabídne pestrý program na polygonu i samotném závodním okruhu.

Mezi největší zajímavosti celé akce patří výstava techniky složek integrovaného záchranného systému ČR, jehož součástí bude i představení policejního Ferrari 458 Italia, které doprovodí nejnovější BMW 540i xDrive rovněž v barvách Policie České republiky. Plánovány jsou i ukázky zásahu záchranářů u simulované dopravní nehody s požáremškolení první pomoci a workshopy bezpečné jízdy se zaměřením na bezpečnostní prvky v dopravě.    

Zásadní část programu představují ukázkové kurzy bezpečné jízdy, které si lze už nyní rezervovat zde

Během nich si účastníci budou moci vyzkoušet chování vozu v situacích, jako je: 

Aquaplaning – Brzdění za rozdílných adhezních podmínek – sucho, mokro, led a sníh. Slalom na suchu i mokru s vodními překážkami. Nácvik krizového vyhýbání za rozdílných adhezních podmínek.

Hydraulická kyvná deska – Simulace smyku zadní nápravy vozidla a jeho následné zvládnutí na kluzné ploše. Modifikace cviku s vyhnutím se vodním překážkám. Brzdění za různých adhezních podmínek. Simulace řešení krizové situace čelního nárazu. 

Kopec s kluznou plochou – Rozjezdy, brzdění a průjezd zatáčkou na kluzné ploše. Vypozorování chování vozidla na rovině/kopci. Technika vyhýbacího manévru vodním překážkám z kopce. Nácvik náhlého vyhýbání vodním překážkám při rychlé jízdě do kopce. Přirozený smyk přední a zadní nápravy. 

Polygon Most ve svém areálu dále nabídne mimo jiné dopravně vzdělávací a zábavné aktivity na dětském dopravním hřišti pod dohledem zkušených instruktorů, školení první pomoci, simulátor převrácení při dopravní nehodě, BESIP team a taxijízdy v offroadových vozech. 

Na velkém závodním okruhu se mezi nejpřitažlivější součást nabitého programu řadí jízdy pro veřejnost za bezkonkurenční cenu 200 Kč za 10 minut. V polední pauze si lze navíc užít jízdu v závodním speciálu OCR, kterou lze zakoupit zde.

Návštěvníkům se staticky představí také flotila bezpečnostních vozů AUTODROMU MOST. Chybět nebude ani osobní koučink od sportovního instruktora, virtuální závody Sim Race a finále oblíbené soutěže amatérských závodů pro veřejnost THE MOST CHALLENGE

Ukáže se i policejní Ferarri
Reklama


Další v kategorii Tipy

CHYSTÁ SE: Mostecké házenkářky čeká v neděli poslední domácí zápas Ligy Mistryň

Už v neděli 5. února 2023 přivítají mostecké házenkářky na domácí palubovce v chomutovské Rocknet aréně silný tým z Dánska […]

HOKEJ: Most doma přivítá v dalším nadstavbovém utkání Vrchlabí

Mostečtí hokejisté přivítají už ve středu 1. února 2023 na domácím ledě v dalším utkání nadstavbové části silný tým z […]

CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady vystoupí klavírista Martin Rufer za doprovodu zpěváka Matěje Vlčka

Mostecký hudební spolek pro vás připravil další hudební lahůdku. V mosteckém Rokáči Vinohrady vystoupí v pátek 3. února český klavírista, […]

×