CHYSTÁ SE: Na mosteckém 1. náměstí se uskuteční farmářské trhy. Pořadatelem je Central a město Most

11. 4. 2024 17:45 - | Ostatní, Tipy

Nákupní centrum Central Most ve spolupráci s Magistrátem města Most, Agrární komorou a Regionální potravinou Ústeckého kraje obnovuje tradici farmářských trhů na 1. náměstí. Během letošního roku se představí všem zájemcům o lokální produkty několik desítek farmářů, a to hned čtyřikrát – v dubnu, červnu, září a říjnu.  

„Nápad obnovit farmářské trhy se zrodil již v minulém roce a zástupci města byly této aktivitě nakloněni. Oslovili jsme lokální producenty a výrobce z celého Ústeckého kraje, kterým jsme nabídli možnost se trhů účastnit bez jakéhokoli poplatku za poskytnutí prostoru,“ říká Martin Malý, ředitel Marketingu a komunikace společnosti EPG, která Central vlastní.

Tradiční farmářské trhy jsou zpět, poprvé 19. dubna od 9:00 a tentokrát v lepší a zábavnější verzi než kdy dříve. Nejenže budou moct zákazníci ochutnat a nakoupit čerstvé a lokálně vytvořené produkty, ale mohou si také užít rozmanitý kulturní a doprovodný program, který udělá z návštěvy trhu nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na rozmanité dobroty od gurmánské čokolády z rodinné čokoládovny z Ústí nad Labem ManuČoko, po zvěřinové speciality z hrnce Hynka Jirmana, které zaujmou i ty nejnáročnější zákazníky. Najdou zde také řemeslné výrobky, jako jsou hrnčířské produkty od Romany Kášové nebo pastelkovníky od Věry Provazníkové a mnoho dalšího.

Ale to není všechno! Kulturní program na farmářských trzích nabídne možnost setkat se s lokálními umělci, poslechnout si živou hudbu, sledovat divadelní vystoupení nebo se dokonce zúčastnit workshopů a různých soutěží. „Věřím, že se farmářské trhy stanou místem pro setkávání, sdílení zážitků a společnou zábavu pro celou komunitu. Oslovili jsme například Tadeáše Jezberu, mladého umělce, který studoval hudbu na zdejší základní umělecké škole, který dotvoří příjemnou atmosféru trhů,“ dodává ředitel Malý.

Neváhejte a přijďte si užít první letošní farmářský trh, kde si budete moci nejen nakoupit kvalitní produkty, ale také si užít bohatý kulturní program a podpořit místní producenty a výrobce.

Navíc s mobilní aplikací Můj Central získají návštěvníci zajímavý dárek a spoustu dalších výhod.

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

ZAJÍMAVOST: Miroslav Donutil navštívil mostecké kino Kosmos

Ve čtvrtek 16. května vyprodal populární herec, bavič a vypravěč Miroslav Donutil mostecké kino Kosmos, kde uspořádal besedu a pobavil […]

ZAJÍMAVOST: Pěvecký sbor 11. ZŠ odehrál koncert v oseckém klášteře

Ve středu, 15. května se uskutečnil poslední veřejný koncert pěveckých sborů z 11. základní školy v Mostě. Pro svoje poslední […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnost vína, fandění hokejistům nebo finále v házené

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Věříme, že si i tentokrát dokážete vybrat […]

×