CHYSTÁ SE: Poslední závod sezóny Carboniacupu uvidí opět Autodrom Most

13. 10. 2022 17:30 - | Ostatní, Sport, Tipy, Zajímavosti

F-Drive Racing Day, neboli Grandfinále letošního ročníku Carboniacupu uvidí diváci zdarma opět na domácím Autodromu v Mostě.

 Skutečně ve velkém stylu zakončí 12. závodní sezónu Carboniacup na Autodromu v Mostě, do kterého své finanční prostředky vložila firma F-Drive a proto závod nese její jméno. Vstup pro diváky bude i tentokrát zdarma a čeká na ně pole celkem 122 přihlášených závodníků! To už je na 4 skupiny A B C a D docela slušně zaplněný startovní rošt. A kdo si přijede na konci roku pro poslední body již dvanácté sezóny?

Ve skupině A se pojedou dvě závodní jízdy, protože se přihlásilo velké množství závodníků, tak promotér rozdělil závodní pole na 2 skupiny, a to A a A+, podle objemu motorů.

Celkem 12 vozů, tedy rekordní množství se představí v A1, pro kolegy z Německa ještě rozdělené na A1.3

Mezi nimi pojede Miroslav Pešek s Fordem Fiesta, Jiří Mika s Citroenem Saxo, Petr Zelenka se Suzuki Swift, Hans Von Ah ze Švýcarska s VW Golf I, nebo další nováček v Carboniacupu Josef Turban na Audi A50. Mezi vozy 1.3 s Žigulíky přiveze dva vozy Stamm Motorsport a tři další zase RAS Motorsport. Ve dvoulitrech A2 pojedou Jiří Zeman s Mazdou RX8, Jiří Zeman s Hondou CRX, Zbyněk Čurda s BMW, Němec Markus Voigt s Golfem II nebo také sponzorský tým F-Drive s Gustou Niedelským, tentokrát však s novinkou Hondou CRX a s vozem BMW 320 pojede nováček Jan Rypl. V upravených dvoulitrech A7 ve společném závodu pojedou ještě Matěj Chabr s Golfem 3-B, Josef Dauerer s VW Scirocco, či nestor Jiří

Bažata se Škodou Fabia.

A3 pro třílitry přivítá na roštu Miroslava Látra s BMW 130, Miroslava Peška mladšího s BMW 330i, Tomáš Zabloudil na BMW 130i, či zástup německých jezdců v čele Walterem Forsterem na BMW M3, Tommy Krausem na Audi A4, nebo dvou vozů BMW týmu Graue Maus s jezdci Teuberem a Kralikem. Třiapůl litry A4 představí v Mostě Nissan 350Z s Jiřím Hoškem, BMW M3 GTR Martina Tótha, BMW M3 E36 Christopha Draucha, nebo Audi TT Niclase Witteborna. A5 nad 3500ccm méně upravených aut má na roštu Rakušana Wolfganga Lubera s Ferrari 360 Challenge proti dvěma BMW Gerda Forstera a Philippa Pippiga z Německa. Petr Krejsa pojede s Lotusem Elise ve skupině A8.

Skupina A9 a ty nejsilnější vozy na 3500ccm bude pilotovat Pavel Sovička s Corvette Z06 GT, ToMi s KTM GTX s dalším GTX Němec Christian Arnold, Boleslav a Dennis Waszkové přivezou Lamborghini Evo nebo Ferrari, nováček Andraczek přiveze Lotus Exige Cup R a Porsche GT3 Cup představí GT Sport Technology s pilotem Petrem Hromádkou, chybět nebude ani další Porsche GT4 Němce Matthiase Starka.

Skupina B určená sériovým cestovním vozům nabídne v B1 souboj Davida Drugdy se Suzuki Swift Sport s Jiřím Zemanem starším a Hondě CRX. V B2 do 2000ccm přivezou své krasavce Toyota GT86 hned tři piloti, a to Libor Šajner, Josef Wágner a Ondřej Frič, ten tedy nově. Proti nim se postaví třeba Fiesta Tomáše Zahrádky, nebo Honda Civic Michala Zimmera. Ve skupině B3 do třílitrů pojedou Milan Zubatý s Fordem Fiesta a Lukáš Liebzeit s Alfou Romeo, nebo BMW Ondřeje Zahradníčka. B4 do tří a půl litru pozve do Mostu Petr Koutský s Mazdou MX5, Radek Zimmer s Lotusem Exige, nebo okruhový navrátilec Silvestr Ulmann s Nissanem 350Z. V B5 nad 3500ccm přiveze svoje nádobíčko do Mostu Pavel Sovička s Lotusem Exige Cup, Jiří Urban s Alfou Romeo Giulia, či Zdeněk Šimoník s BMW. Jiří Skula pojede s Corvette ZR01 ze stáje Shadows Team. Jediný Abarth B6 představí Rado Obrtal.

Ve skupině C patřícím do prototypové vášně si zamíří a změří svoje koníky pod kapotou v C1 jedoucí Klaus Danniger a Sven Kahnt s Pacemakery a Performery přivezou Rakušané Hofer a Ameseder a také Němec Hentschel. Jedná se o velmi rychlé stroje, podobné superkart. Mezi velkými prototypy C2 se představí zajímavý vůz PRC Audi Turbo Němce Petera Kormanna, Radical SR3 RS pojede Rakušan Jürgen Kapeller a s novým prototypem Funyo SP05 EVO přijede Jiří Švec, čtveřici jezdců uzavírá Rakušan Kehrer s Caterham Hayabusa. Mezi lehčími motory C3 v Caterhamech se v Mostě předvedou Marek Bláha a Marek Svačinka a také Simone Aglietti. V silnější motoraci Caterhamů C4 si o body přijedou zazávodit Martin a Jakub Křečkové, s Jakubem Kirchnerem. Ve skupině C5 pro vozy X-Bow uvidíme Jana Marečka z RTR, Miroslava Šimona, Petra Koukolu a Milana Pivota.

Skupina D patří formulím. V D1 pro formule s motocyklovým motorem do 1300ccm si to rozdají Martin Walther z Německa a jeho stájový kolega Markus Dietze s F-BMW. Automobilovým motorům do 1300 patří skupina D2 a přijedou celý tým Heidicke Motorsport s jezdci Heidickem, Schulzem a Ahnertem, formule Zagk 13/8 Klause Zygara nebo Tomis 99-02 Ondry Fuka. V šestnáctistovkách D3 se ukáže Němec Bernd Weber s Estonií 25, Holger Nils Wilms s Melkusem 90, či Theo Wieder ze stáje JMT na voze Renault Campus. D4 ve dvoulitrech má docela našlapanou startovní listinu, asi největší, co Carboniacup pamatuje. Mezi přihlášenými nechybí Honza Rieger s Glorií C8F, Luboš Škarda s Renaultem, Libor Neckář s Toro Rosso Master, a s dalšími evolucemi formulí Renault také Jan Wagenknecht, Radek Kroupa, Melánie Klausová, Bulhar Iliev, Belgičan Daniels, či Němec Tafferner. V D5 nad 2000ccm pro vozy F4 a větší motory pojede v Mostě Němec Thalmann, jeho němečtí kolegové Bürger a Gläser, ale také dva Češi, a to domácímu publiku dobře známý Václav Šafář a nováček Jakub Karas ze Skylarks Karting teamu.

Při F-Drive Racing Day Grandfinále se na mosteckém autodromu nudit nebudete, rozhodně 122 přihlášených vozů značí značný zájem jezdců a týmů, a tak se budeme na posledním letošním klání těšit na pěkné souboje na trati.

Vláďa Rožánek a Carboniacup 2022 team

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: Matylda v neděli ožije dalším ročníkem Krušnoman triathlonu

V neděli 28. července 2024 se na mostecké Matyldě uskuteční další ročník tradičního závodu Krušnoman Cross Triathlon Most. Závodníci nejprve […]

OBRAZEM: Zákulisí příprav na Olympijský festival u jezera Most

Jezero Most se již za dva dny stane dějištěm jedinečné sportovní události. Olympijský festival 2024 nabídne návštěvníkům přes padesát sportů […]

ZAJÍMAVOST: K jezeru Most budou po dobu festivalu zajíždět nové MHD spoje

Olympijský festival u jezera Most, který se bude oficiálně konat od pátku 26. července do neděle 11. srpna 2024, přináší […]

×