CHYSTÁ SE: V pátek začnou vánoční trhy, na ty se dostanete jen s očkováním a prodělanou nemocí

24. 11. 2021 10:42 - | Kultura

V pátek 26. listopadu začnou na mosteckém 1.náměstí letošní vánoční trhy, ty budou letos provázet protiepidemiologická vládní nařízení. Na trhy tak budou moci občané, kteří se prokáží potvrzením o prodělání onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů, očkováním a u dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. 

Stánkový prodej bude zajištěn denně od 10. hodiny ranní do 18. hodiny večerní a to až do 31.prosince. Na náměstí si tak budou moci zakoupit třeba svařák, cukroví nebo klobásu.

Prodejci se obávají o malé tržby

Jak již bylo zmíněno. Na vánoční trhy, se letos podívají pouze očkovaní a lidé s prodělanou nemocí, prodejci se ale obávají, že náměstí nebude navštěvované jako minulé roky. „Bojíme se, že tržby nebudou takové.“ popisuje jeden z prodejců, kteří se připravují na náměstí otevřít tento pátek.

Nechybí doprovodný program

Nebude chybět ani doprovodný program, který bude na náměstí probíhat téměř každý den až do silvestra. Největším a nejbližším lákadlem bude rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v neděli 28. listopadu od 16. hodin, kdy zazpívá Pavel Callta a Pokáč.

Lidé si návštěvu náměstí letos zřejmě rozmyslí

Po zveřejnění článku o možnosti využívat ledové kluziště v Radničním parku, jen očkovaným, se strhla lavina nespokojenosti. „Co řeknu své dceři, když půjdeme okolo a ona tam bude chtít jít, že tam nemůže?“ popisuje jedna z čtenářek.

„Jakožto neočkovaný budu držet tichý protest, který bude zahrnovat nenavštěvování všech diskriminačních akcí.“ popsal jiný čtenář. Lidé jsou naštvaní a mnoho si návštěvu trhů zřejmě letos rozmyslí.

Reklama


Další v kategorii Kultura

CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady zahraje kapela Lokomotiva Planet

Mostecký hudební spolek zve všechny milovníky hudby na koncert do Rokáče Vinohrady. V pátek 7. října od osmi večer zde […]

OBRAZEM: V Radničním parku se slavnostně zahájila letošní kampaň Říjen pro neziskovky

V pondělí 3. října 2022, se v mosteckém Radničním parku slavnostně zahájil letošní ročník tradiční kampaně Říjen pro neziskovky. Nabitý […]

OBRAZEM: Ve Strupčicích se konala pouť a slavnost česneku

Tento víkend proběhl v obci Strupčice již třetí ročník Slavností česneku společně se Svatováclavskou poutí. Na akci nechybělo plno stánků […]

×