CHYSTÁ SE: V Radničním parku se budou konat hudební festivaly a názvem Neděle ve středu

19. 5. 2022 17:50 - | Kultura, Tipy

Nový hudební projekt v Radničním parku bude zahájen v neděli, 22. května. Nese název „Neděle ve středu“ a jeho hlavním cílem je bavit lidi. Všech věkových kategorií, v neděli a v centru města. A bude pokračovat až do 25. září. V letní sezóně takto proběhne celkem 10 nedělních multižánrových minifestivalů.
Jedná se o projekt, který přímo navazuje na úspěšné hudební projekty v Teplicích (Malá Paříž), v Ústí nad Labem (Malý Hamburk) a v Děčíně (Rogalo DC). V Mostě se jedná o první ročník a akce se nebudou konat každou neděli, ale každou sudou neděli, vždy od 15.00 do 18.00 hod. Vždy se představí 2-3 účinkující a na akci se nevybírá vstupné.

Návštěvníci však mohou ocenit vystupující dobrovolným příspěvkem.
Model, který umožňuje pořadateli nabídnout hudebníkům v neděli i více koncertů v jeden den v sobě skrývá nejen zajímavost samotného produkčního nápadu, ale jeho nespornou výhodou je i úspora financí vydaných na cestovné. Projekt Neděle ve středu je finančně podpořen Statutárním městem Most.
Program bude zveřejňován na facebooku Neděle ve středu, na webových stránkách www.mala-pariz.cz a na propagačních materiálech města.

A když už jsme u toho programu, hned první neděli pro Vás máme zajímavý.

22. května :

15.00 – Nina Rosa – výborná slovenská houslistka a zpěvačka Nina Marinová přijede se svými neméně zdatnými kolegy. Michal Mihok (akordeon) a Tony Dlapa (kytara) jsou jedněmi z nejtalentovanějších hudebníků u nás. Nina sama skládá texty i hudbu a jako stálý host absolvovala turné se skupinou Zrní. Její šansony jsou milé, melodické a precizně zahrané i zazpívané. Myslím, že lepšího prvního hosta bychom těžko hledali. Nina má za sebou koncerty na Novém Zélandu i v mnoha státech Evropy. https://www.youtube.com/watch?v=H2PFpeO8u58

16.00 – ZUŠ F.L.Gassmanna v Mostě – představí se zpěváci pod vedením paní učitelky Katky Turkové-Rousové.

17.00 – Tribubu – neskutečná energie sálá ze čtyřčlenné skupiny, ve které se představí hudebníci ze Španělska, Anglie a Pobřeží Slonoviny. Skupina se stala nejpříjemnějším překvapením našich akcí v loňském roce a jsem velmi rád, že nás navštíví i v roce letošním a já Vám je mohu v Mostě představit. Oni jsou asi tou nejlepší pozvánkou na celý projekt. Afrobeat. Směsice rumby, blues a afrického folku. https://www.youtube.com/watch?v=yF4sQqoPZU4

V červnu se můžete těšit například na Geralda Jamese Clarka (JAR), Marley Wildthing (A), Lucii Chugai (UA), ale i na zajímavé umělce z České republiky.

ReklamaDalší v kategorii Kultura

OBRAZEM: Edward Kelley se znovu pokusil utéct. Tradiční akci přálo počasí i návštěvnost

V sobotu 25. května 2024 se uskutečnil druhým rokem netradičně u mosteckého oblastního muzea galerie v Mostě další ročník dne […]

OBRAZEM: Městská policie uspořádala i letos zábavný den pro celou rodinu

V areálu dětského dopravního hřiště v ulici Zdeňka Fibicha se v neděli 26. května 2024 konal již tradiční den pro […]

FOTO: Pohádkové Minitechnohraní lákalo do zahrady domova pro seniory Astra

V sobotu 25. května 2024 mohli malí šikulové a malé šikulky zavítat na zahradu domova pro seniory Astra. Zde si […]

×