CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady bude metalový víkend. Pořadatelé dají možnost si zahrát i mostečanům

8. 12. 2022 16:04 - | Kultura, Ostatní

Nadcházející víkend bude v mosteckém Rokáči Vinohrady opět plný skvělé muziky. V pátek 9. prosince si poslechneme tři různé podoby mostecké metalové scény s kapelami MAYLIVE, KREVEL a ZDALEKA NE. V sobotu 10. prosince dáme příležitost příchozím muzikantům na oblíbeném JAM SESSION – PŘIJĎ A HRAJ!

Pátek 9. prosince od 20 hodin:
MAYLIVE je mostecká kapela hrající progressive-hardcore. Počátek kapely je datován na začátek roku 2017, ale až v roce 2018 se sestava poskládala do celku. Členové kapely mají předchozí zkušenosti z kapel jako např. Define Me, Your Time Has Come a Snow Flowers.

V plné palbě dvou kytar, předvede thrashmetalovou smršť domácí banda KREVEL. Kapela vznikla v roce 1987, letos oslavila 35. výročí působení na české hudební scéně. Zazní léty prověřené staré fláky i zbrusu nové songy. Máte se na co těšit! Josef Wohlfahrt – kytara, zpěv, Petr „Lindros“ Linda – kytara, zpěv, Martin Baxa – bicí, perkuse, Jarda „Nemáč“ Vacek – basa. ZDALEKA NE je punk-rocková kapela z Mostu. Hrají výhradně vlastní tvorbu. Bassbob – baskytara, zpěv, Tom – kytara, Němi – bicí, Frenky – kytara, zpěv.

Sobota 10. prosince od 19 hodin:
Jam session je hudební akce, kdy muzikanti improvizují bez náležité přípravy nebo předem definované aranže. Jam může být založen na existujících skladbách či dohodnutých postupech, nebo může být naprosto improvizační. V zásadě jde o velmi volné setkání muzikantů a radost z muzicírování v daném okamžiku, které se nedá opakovat. To je lákavá příležitost i pro publikum – být u toho, když něco vzniká. Na pódiu může vystoupit každý, kdo chce představit svou tvorbu, či svou interpretaci jiných autorů.

Mostecký hudební spolek staví na osvědčeném newyorském modelu Greenwich Village šedesátých let, kterým prošla většina písničkářů od bezejmenných zpěváků až po osobnosti světové úrovně. Na pódiu se střídají hudebníci, každý zahraje jednu až tři písničky. Nesoutěží se v tom, kdo je lepší. Hrají se skladby v jakémkoliv jazyce, žánr nerozhoduje. Pozvi kamarády, přines si svůj hudební nástroj, vyskoč na pódum a zahraj. K dispozici máš kompletní klubové ozvučení: Mikrofony, mixážní pult se zvukařem, kytarový a basový aparát, bicí Sonor 3005 (činely a paličky si přines svoje!) a stage piano Yamaha. Rokáč Vinohrady, vstupné dobrovolné. Přijď a hraj!

Reklama


Další v kategorii Kultura

OBRAZEM: Dětský den na Loučkách aneb 10 výročí Vlaštovky

V neděli 4. června jsme společně s Attic Litvínov uspořádali na Loučkách v Litvínově dětský den, který byl zároveň oslava […]

CHYSTÁ SE: Veteráni zaplní opět po roce areál Louček v Litvínově

Už v sobotu 10. června 2023 se uskuteční v areálu Louček v Litvínově VII. sraz veteránů pořádaný spolkem Veteráni Litvínov. Návštěvníci, kteří […]

FOTO: Skupina Divokej Bill zaplnila v sobotu areál Loučky

V sobotu 3. června 2023 se uskutečnil v areálu Louček v Litvínově koncert rockové skupiny Divokej Bill, která zařadila zastávku […]

×