CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady vystoupí klavírista Martin Rufer za doprovodu zpěváka Matěje Vlčka

31. 1. 2023 11:05 - | Kultura, Ostatní, Tipy

Mostecký hudební spolek pro vás připravil další hudební lahůdku. V mosteckém Rokáči Vinohrady vystoupí v pátek 3. února český klavírista, skladatel a aranžér MARTIN RUFER za doprovodu mladého mosteckého zpěváka MATĚJE VLČKA.

Martin Rufer působí v oblasti jazzu a populární hudby. Věnuje se především jazzu, klasickému rocku, popu a filmové hudbě. Jeho styl ovlivnil Jon Lord z Deep Purple a Matej Benko. V současné době studuje obor jazz na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze pod vedením Víta Křišťana.
V roce 2018 natočil pro Warner Music Group desku Zapomenutý příběh s Ondřejem Rumlem, Bolkem Polívkou a dalšími hudebníky. Působí také v projektu Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha jako pianista. Ve stejný rok založil vlastní skupinu Martin Rufer Quartet.
Martin spolupracoval například s Vladimírem Hronem, Michalem Horáčkem, Ilonou Csákovou, Bohušem Matušem a dalšími osobnostmi české scény populární hudby. V současné době také působí jako klavírista v Big Bandu VOŠ Jaroslava Ježka pod vedením Milana Svobody a jako host Bohemia Big Bandu pod vedením Bohuslava Volfa. Mezi lety 2016 a 2019 působil v Big Bandu Zdenka Tölga. Je také hudebním lektorem na letních táborech. Je držitelem několika ocenění za korepetici a sborové aranže v tuzemských soutěžích. V roce 2016 získal titul vicemistra v celostátní soutěži hráčů na elektronické klávesy. Skladatel a šéfdirigent Hudby Hradní Stráže a Policie ČR Jan Zástěra o Martinovi v roce 2017 prohlásil, že ho považuje za jednoho z nejvýraznějších hudebníků své generace. V roce 2019 byl o Martinovi natočen medailon v rámci oslav 50 let existence mostecké ZUŠ. Při této příležitosti také předvedl koncertní recitál.

Matěj Vlček, zpěvák původem z Mostu, má oblíbené žánry a skladby mnoha chutí. Důležité místo v srdci pro něj má swing, jazz a blues, což lze také na koncertech často slyšet.

Rezervace vstupenek na e-mailu rezervace@rokac-vinohrady.cz. Uveďte jméno, datum koncertu, počet osob a telefonní kontakt. Poté si vstupenky vyzvednete v den konání koncertu od 19:00 do 20:00.

ReklamaDalší v kategorii Kultura

FOTO: Takhle se slavil Mikuláš u Veteránů Litvínov

V úterý 5. prosince 2023 se letos poprvé konala u Veteránů Litvínov oslava Mikuláše. Na své si tak přišli všichni […]

OBRAZEM: Obrovský anděl rozsvítil v Litvínově letošní vánoční strom

Ani letos nepřišli obyvatelé města Litvínov o slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Míru. Zhruba hodinové vystoupení čertů na koních […]

OBRAZEM: Na mosteckém 1. náměstí se rozsvítil vánoční strom. Připraven byl zajímavý program

V neděli 3. prosince 2023 se na mosteckém 1. náměstí slavnostně rozsvítil letošní vánoční strom. Smrk Pichlavý, který je vysoký […]

×