CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady zahraje Martin Rufer

1. 3. 2022 10:54 - | Tipy

Lékař, hasič, student konzervatoře…, to je MARTIN RUFER QUARTET, instrumentální těleso, které založil mladý klavírista, skladatel a aranžér Martin Rufer. Kapela se zaměřuje na jazzovou improvizaci, prokládá ji však staršími i novějšími žánrovými standardy. Pánové se ovšem nebojí potykat si s latinou nebo funky. Soubor se vrací do klubového prostředí Rokáče Vinohrady v Mostě, kde absolvoval své první veřejné vystoupení v roce 2018. Kvartet tentokrát doplní basista Marek Pach, můžete se tedy těšit na jedinečný hudební zážitek. V pátek 4. března začínáme v osm večer. Rezervace vstupenek na e-mailu rezervace@rokac-vinohrady.cz. Uveďte jméno, datum koncertu, počet osob a telefonní kontakt. Poté si vstupenky vyzvednete v den konání koncertu od 19:00 do 19:30.

Martin Rufer – piano
Marek Pach – basa
Jirka Vodrážka – kytara
Daniel Bleha – saxofon
Marek Cicko – bicí

Martin Rufer je český klavírista, skladatel a aranžér, který působí v oblasti jazzu a populární hudby. Věnuje se především jazzu, klasickému rocku, popu a filmové hudbě. Jeho styl ovlivnil Jon Lord z Deep Purple a Matej Benko. V současné době studuje obor jazz na VOŠ Jaroslava Ježkav Praze pod vedením Víta Křišťana. V roce 2018 natočil pod Warner Music Group desku Zapomenutý příběh s Ondřejem Rumlem, Bolkem Polívkou a dalšími hudebníky. Působí také v projektu Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha jako druhý pianista. Ve stejný rok založil vlastní skupinu Martin Rufer Quartet. Martin také spolupracoval např. s Vladimírem Hronem, Michalem Horáčkem, Ilonou Csákovou, Bohušem Matušem a dalšími osobnostmi české scény populární hudby. V současné době také působí jako klavírista v Big Bandu VOŠ Jaroslava Ježka pod vedením Milana Svobody a jako host Bohemia Big Bandu pod vedením Bohuslava Volfa. Mezi lety 2016 a 2019 působil v Big Bandu Zdenka Tölga.

Martin je držitelem několika ocenění za korepetici a sborové aranže v tuzemských soutěžích. V roce 2016 získal titul vicemistra v celostátní soutěži hráčů na elektronické klávesy. Skladatel a šéfdirigent Hudby Hradní Stráže a Policie ČR Jan Zástěra o Martinovi v roce 2017 prohlásil, že ho považuje za jednoho z nejvýraznějších hudebníků své generace.

ReklamaDalší v kategorii Tipy

ZAJÍMAVOST: Během můžete v Mostě podpořit dobrou věc. Registrace jsou spuštěny!

Skupina ORLEN Unipetrol zve na druhý ročník nadačního běhu ve sportovním areálu Benedikt v Mostě. Běh je určen pro všechny věkové […]

FOTBAL: Most v sobotu vyzve Přepeře. Hráči uhradí za špatné výsledky vstup fanouškům

Fotbalisté Baníku Most – Souš vyzvou v sobotu od 15. hodin na domácím stadionu Josefa Masopusta v dalším kole ČFL […]

TIPY NA VÍKEND: Kelley se znovu pokusí utéct. Na Benediktu se bude pomáhat silou

Další víkend je tu a s ním přichází i naše tipy kam vyrazit za kulturou, sportem či zábavou. Doufáme, že […]

×