CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady zahraje na vánoční besídce kapela Cumbal

12. 12. 2022 17:21 - | Kultura, Ostatní, Tipy

Mostecký hudební spolek vás zve v pátek 16. prosince do Rokáče Vinohrady na vánoční besídku s kapelou CUMBAL. Jako host vystoupí liberecká crossover formace RAIN.

Kapela CUMBAL vznikla na jaře roku 2010 po domluvě Luďka Kočára a Pavla Polička, kteří hráli společně ve skupině Kutloch. Luděk přivedl do Cumbalu kytaristu Pavla Babiznu Žďárského a Polda bubeníka Vlastu Fridricha, taktéž bubeníka Kutlochu. Toho v roce 2015 vystřídal Lojzík Petr Slapnička. Veškeré nahrávky Cumbalu vznikají ve studiu Ponte Records, ve spolupráci s Romanem Dobrevem. Album „Ještě větší sračky než jsme doufali“ vzniklo na přelomu ledna a února 2017 a je pokračováním jejich prvního alba  „12 sraček za pár kaček“. Na podzim 2018 vydali třetí album „To je sračka napsala“.

Kapela RAiN vznikla v prosinci roku 2002 z trosek kapel H.U.M.R. a LAZY MAKER. Zpočátku hrála thrash metal. Postupem času a střídáním členů se propracovala k modernímu soundu ve vodách úderného crossover rock/metalu se silnými melodickými prvky. Za svou kariéru kapela odehrála stovky koncertů a festivalů nejen v ČR, ale i v Polsku či Německu. RAiN si zahrál po boku takových kapel jako je Masterplan, Blaze Bayley, Absolva, Turbo, Citron, Kreyson, Škwor, Limetall, Traktor, Dymytry, Vilda Čok, Komunál, Walda Gand, Argema a spousty dalších. Rozdílný vkus členů kapely se promítá i do její tvorby. Hudba je díky tomu pestrá a žánrově rozmanitá, přesto ale nese rainovský punc.

ReklamaDalší v kategorii Kultura

FOTO: Zpěvačka Sima opět zaplnila mostecký Nový Obzor

V pátek 19. dubna 2024 dorazila do mosteckého Nového Obzoru známá zpěvačka ze Slovenska Simona Hégerová, která vystupuje na pódiu […]

OBRAZEM: Benedikt hostil další ročník Dnů Vína

Na Benediktu se letos konal již dvanáctý ročník tradiční akce známé jako Dny vína. Ty probíhaly 18. a 19. dubna […]

CHYSTÁ SE: Kapelu Mirai čeká v létě speciální turné po republice. Festival zamíří i do Mostu

Kapela Mirai vyrazí v létě na své speciální letní turné po republice a město Most je jedním ze čtrnácti měst […]

×