Chystá se velká oslava výročí fotbalového stadionu Josefa Masopusta

25. 5. 2021 15:34 - | Fotbal, Sport

Foto: Tomáš Urban

Letos slaví fotbalový stadion 60 výročí od otevření, přesněji v roce 1961. Poslední rekonstrukce zde probíhaly v roce 2006 a od roku 2009, je pojmenován po slavném fotbalistovi Josefu Masopustovi, který v Mostě strávil celou mládežnickou kariéru. Maximální kapacita stadionu činí 7 500 sedících diváků. Dne 7.8.2005 se zde odehrál nezapomenutelný zápas Gambrinus ligy proti Teplicím, na zápas tehdy přišlo neuvěřitelných 11 729 diváků, což znamená 156 % z kapacity 7 500. Lidé seděli na střechách a nejen tam, prakticky všude, kde se dalo dívat na fotbal. Nikdy už tak plný stadion ale nebyl. 

Klub k výročí chystá unikátní akci, díky které se budou moci diváci vrátit do minulosti. „Chystáme retro zápas, kterým se diváci vrátí do sezóny 2005/06.“ poodkrývá sportovní ředitel klubu Jan Skýpala. Zápas, který se už odehrál, se vrátí znovu před zraky diváků. „Určitě chceme oslavu uspořádat za přítomnosti co největší divácké kulisy. Zatím dolaďujeme celou akci, kterou plánujeme na konec června, pokud to nevyjde tak pak je v plánu během září. O přesném datu budeme jednat tento týden.“ popisuje Skýpala.

Zápas, který se odehraje o dlouhých 16 let později, vrátí na hřiště mosteckého stadionu co nejpřesnější sestavy fotbalistů. „Budeme se snažit, aby se zápasu zúčastnilo co nejvíc hráčů ze sezony 2005/06.“ říká Skýpala. Zápas v roce 2005 skončil vítězně pro Most výsledkem 2:1. Více informací o výročí stadionu zjišťujeme.

Sestavy v zápase Most – Teplice dne 7.8.2005:

FK BANÍK MOST SESTAVA:

M. Svoboda (3) – Z. Houšť (4,5), A. Škerle (3), J. Novotný (2,5), J. Procházka (3,5) – M. Macek (2), J. Škoda (2), T. Pilař (1,5), T. Poláček (1) – H. Siegl (1,5) (83. R. Čížek), P. Jendruščák (3) (73. M. Boček)

Náhradníci: J. Beláň – R. Sitarčík, R. Švrček – R. Čížek – M. Boček, T. Kulvajt

FK TEPLICE SESTAVA:

T. Poštulka (4) – M. Klein (5), K. Rada (2), T. Hunal (4,5), P. Krmaš (3) – T. Jirsák (4), J. Sabou (2,5), O. Szabo (4) (60. M. Doležal), P. Verbíř (1,5) – J. Mašek (3,5), E. Rilke (4) (68. M. Fenin)

Náhradníci: P. Kolář – M. Doležal (3,5), A. Rosa – P. Benát – P. Karlík, M. Fenin (3), A. Varadi

ReklamaŽádné komentáře v článku Chystá se velká oslava výročí fotbalového stadionu Josefa Masopusta

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Fotbal

FOTO: Hokejisté Litvínova a Chomutova odehráli charitativní fotbalové utkání

Ve středu 12. června 2024 se na fotbalovém hřišti ve Spořicích u Chomutova odehrálo charitativní přátelské fotbalové utkání hokejistů tymu […]

FOTBAL: Most v posledním kole sezóny přehrál Ústí nad Labem. Novotný vyhrál tabulku střelců

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v posledním kole ČFL na domácím stadionu Josefa Masopusta tým z Ústí nad Labem. […]

FOTBAL: Most si připsal pátou prohru v řadě. V Zápech těsně prohrál

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes zajížděli k předposlednímu zápasu letošní sezóny do Záp. Hned v úvodu otevřel skóre mostecký […]

×