EXKLUZIVNĚ: V Mostě vzniká nový fotbalový klub FK Baník Most – Souš

1. 6. 2020 15:14 - | Fotbal, Sport

Mostecká Vlaštovka přináší čtenářům exkluzivní informace ohledně nově připravovaného fotbalového klubu FK Baník Most – Souš, který se spojí s původním MFK a Souší.

I když to za poslední dobu nebylo s fotbalem v Mostě ideální, přišel nový nápad spojit dosavadní městský klub a klub FK Baník Souš do jednoho klubu. „Chceme v Mostě znovu obnovit tradiční fotbal jaký tu býval, osobně jsem rád, že se zachovala v nově připravovaném logu i zelená barva s lvíčkem, které jsou znát ještě ze zaniklého klubu FK Baník Most 1909.“ popisuje ihned Jan Skýpala, i když pro někoho v malém a někoho velkém odtajnění nových informací k připravovaném klubu.

Klubový název FK Baník Most – Souš podtrhne dva celky dohromady. „Teď připravujeme nové smlouvy hráčům a snažíme se zachovat i klub ze Souše, který se letos držel na druhé příčce v tabulce fotbalové divize B.“ popisuje dál Skýpala.

Celkově se pracuje i na novém logu, které by mělo být brzy odtajněno veřejnosti a fanouškům. „Jsem rád že v logu zůstane zelená, která doufám spojí klub zpět do historie Baníku. Hlavní barvy tak budou modrá, bílá a zelená a do loga se vrátí lvíček.“ popisuje dále Jan.

Nesmí se zapomínat na Souš, na které se odehraje první sezona, která by měla oficiálně začít v půlce srpna, ale v přípravě je také pár přátelských zápasů a tak se klub představí o něco dříve a to začátkem července.

„Pokud to vyjde, tak chystáme i B-tým, který se bude zřejmě skládat s hráčů bývalého Mosteckého Fotbalového Klubu, naopak bývalí hráči Souše si zahrají v A-týmu“ dál odtajňuje exkluzivní informace Jan Skýpala, který má zkušenosti s fotbalem hlavně z fotbalového klubu v sousedních Teplicích, kde byl sportovním ředitelem.

Zatím tak fotbalový stadion Josefa Masopusta zůstane skoro bez fotbalu a to i kvůli bezpečnosti. „Stadion potřebuje opravy, je ve špatném stavu a letos se fotbal odehraje na Souši, co bude příští sezonu, to zatím povědět nemohu. Jasně, že by bylo fajn opět hrát na stadionu, který zažil i prvoligové zápasy.“ popisuje trochu zklamaně Jan Skýpala.

Klub tak začne hrát divizi B v půlce srpna, cena vstupného by se měnit neměla zůstane zřejmě 50,- korun za divizní zápasy. „Po spojení dvou celků doufám v lepší a kvalitní fotbal“ dodal nakonec Skýpala.

Nakonec je třeba dodat, že pokud se klubu bude dařit, je možné že klub bude chtít postoupit v příští sezoně do ČFL.

ReklamaŽádné komentáře v článku EXKLUZIVNĚ: V Mostě vzniká nový fotbalový klub FK Baník Most – Souš

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Mostu patřil v zápase s Chlumcem závěr. Výhru nepřekazila ani červená karta

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes přivítali na domácím stadionu v 8. kole České Fotbalové Ligy tým z Chlumce nad […]

VIDEO: Šarvátka na fotbale v Braňanech. Padaly rány pěstí a červené karty

Kdo přišel v neděli 17. září na fotbal do Braňan, neodcházel zklamaný. Hráči Braňan už sahali po třech bodech a […]

FOTBAL: Most veze z Liberce další tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš, dnes zajížděli na půdu libereckého B-týmu, kde odehráli 7. kolo České Fotbalové Ligy. I přes […]

×