FOTBAL: Most v pondělí zahájil přípravu na novou sezónu pod novým trenérem

11. 7. 2023 15:04 - | Fotbal, Sport, Zajímavosti

V pondělí odpoledne zahájilo mostecké A-mužstvo tréninkovou přípravu na novou sezónu. Nový trenér Miloš Sazima přivítal na prvním tréninku celkem 24 hráčů.

V horkém pondělním odpolední začala v areálu stadionu Josefa Masopusta příprava na novou sezónu 2023/24, ve které mostecký tým bude opět učinkovat ve třetí nejvyšší soutěži zvané ČFL. Na prvním tréninku se sešlo 24 hráčů z celkových 26 pozvaných, kteří se poperou o účast v letošnímu kádru Baníku Most-Souš.

Na úvodní rozklusání, rozcvičení a několik průpravných cvičení s míčem navázala hra, která vyplnila většinu hlavní části úvodního tréninku trenéra Miloše Sazimy, který chtěl především poznat sílu a úroveň kádru a sledovat hráče na svých pozicích. V sezóně chce navázat na úspěšnou jarní záchranářskou misi a posouvat Most v tabulce do vyšších pater. Většina jarního úspěšného kádru zůstane k dispozici, k částečným změnám však jistě dojde.

Již na začátku léta zamířila dvojice Zinhasovič, Maksič do FK Třinec, kam se k nim připojil nakonec i Adam Bouguetouta. Hostování z Mladé Boleslavi skončilo i brankáři Pavlovi Halouskovi, který za Most odchytal 26 zápasů a v nich 8x uhájil čisté konto.

Post brankářské jedničky by měl zaujmout Kryštof Lichtenberg, který do našeho klubu přichází rovněž z Mladé Boleslavi, v minulé sezóně chytal na hostování v Chlumci nad Cidlinou, se kterým společně s trenérem Sazimou získali 5. místo v tabulce ČFL.

Mezi obránce se po zranění navrací Adam Petržílka, který jako odchovanec Viktorie Plzeň s Mostem již vybojoval postup z Divize na jaře 2022, vedle něj dále rovněž z Chlumce nad Cidlinou přichází polský levonohý stoper Milosz Gluski. Mezi obránci dostane po několika vydařených sezónách v B-mužstvu šanci i levý ofenzivní obránce Tomáš Cicko.

Záložní linii nově doplní Aidin Jacobovici z Motorletu Praha nebo Petr Hlaváček, který se rovněž do kádru vrací po delším zranění. Na test z Polska dále dorazili a s týmem aktuálně trénují Bartosz Matuszak, mladý krajní záložník z druholigového Glogowa a s ním Dominik Krukowski, který v minulé sezóně nastupoval v polské třetiligové Sleze Wroclaw, konkrétně k 25 zápasům kde jako 20-letý vstřelil 4 branky.

V útočné řadě bude klub spoléhat na mostecké mladíky a ostrostřelce Jindru Novotného. Do přípravy se vedle Jana Skurovce zapojil i další odchovanec, talentovaný Nikolas Charamza.

Klub dále sleduje situaci na přestupovém trhu a hodlá kádr doplnit ještě na základě úvodního testu hráčů. Doplnění kádru je možné až do konce léta, kdy přestupový termín končí v polovině září, respektive na začátku záři pro profesionální hráče.

A-mužstvo odehraje své první přípravné utkání v sobotu 15.7.2023 v Nehvizdech u Prahy proti Bohemians Praha B. Utkání plánované na 11:00 hodin může být přesunuto již na 10:00 z důvodu předpovídaných velkých veder současného začátku července. Klub bude o konečném začátku utkání včas informovat na sociálních sítích. Zdroj: FK Baník Most – Souš.

Foto: Tomáš Urban

ReklamaDalší v kategorii Fotbal

FOTO: Hokejisté Litvínova a Chomutova odehráli charitativní fotbalové utkání

Ve středu 12. června 2024 se na fotbalovém hřišti ve Spořicích u Chomutova odehrálo charitativní přátelské fotbalové utkání hokejistů tymu […]

FOTBAL: Most v posledním kole sezóny přehrál Ústí nad Labem. Novotný vyhrál tabulku střelců

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v posledním kole ČFL na domácím stadionu Josefa Masopusta tým z Ústí nad Labem. […]

FOTBAL: Most si připsal pátou prohru v řadě. V Zápech těsně prohrál

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes zajížděli k předposlednímu zápasu letošní sezóny do Záp. Hned v úvodu otevřel skóre mostecký […]

×