FOTBAL: Petr Johana už nepovede A-tým. Most mění trenéra a chce se zvednout v tabulce

19. 9. 2022 18:20 - | Fotbal, Sport

Po nevydařeném vstupu do sezóny se vedení FK Baník Most-Souš rozhodlo přistoupit ke změně na pozici hlavního trenéra A-mužstva. Po 6 odehraných zápasech nové sezóny a nové soutěže, ve kterých klub získal pouze 1 bod, Petr Johana končí na pozici trenéra prvního týmu. Nový trenér povede A-mužstvo už do středečního pohárového utkání proti FC Vlašim.

Petr Johana působil v týmu Baníku Souš nejprve jako hráč od sezóny 2014/2015 a od léta 2017 jako hlavní trenér. Na pozici trenéra dosáhl během 5 sezón postupně na sedmé, třetí a druhé místo.

Nyní, po nevydařeném startu sezóny se klub rozhodl přistoupit k pokračování plánovaných změn při tvorbě struktury sportovního úseku a angažovat nového trenéra nezatíženého minulostí v předchozích mosteckých klubech. Ten by měl přinést svěží vítr i zkušenost s působením v soutěži ČFL a pozvednout tým směrem k záchraně 3. ligy. Petr Johany by se měl přesunout do manažerských struktur klubu a v klubu působit na jiné sportovní pozici.

„Chtěl bych poděkovat Petrovi za jeho výbornou trenérskou práci v posledních letech na Souši i v novém spojeném klubu, která vygradovala postupem do ČFL. Poznal jsem ho jako velkého profesionála a velmi pracovitého člověka se zapálením pro mostecký klub ať v těžkých nebo lepších časech. Všichni v klubu věříme v jeho další úspěšnou budoucnost a přejeme si, aby byla i nadále spojena s tímto klubem,“ sdělil ředitel klubu Jan Skýpala.

ReklamaDalší v kategorii Fotbal

FOTBAL: Mostu patřil v zápase s Chlumcem závěr. Výhru nepřekazila ani červená karta

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes přivítali na domácím stadionu v 8. kole České Fotbalové Ligy tým z Chlumce nad […]

VIDEO: Šarvátka na fotbale v Braňanech. Padaly rány pěstí a červené karty

Kdo přišel v neděli 17. září na fotbal do Braňan, neodcházel zklamaný. Hráči Braňan už sahali po třech bodech a […]

FOTBAL: Most veze z Liberce další tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš, dnes zajížděli na půdu libereckého B-týmu, kde odehráli 7. kolo České Fotbalové Ligy. I přes […]

×