Fotbal v Litvínově je zpět. Klub má chuť prát se o vyšší soutěže

24. 6. 2021 5:54 - | Fotbal, Sport

V minulosti se hrála v Litvínově Divizní soutěž, poté klub spadl do Krajského přeboru, nakonec se A-mužstvo rozpadlo a část hráčů přešla do Horního Jiřetína. V roce 2018 se povedlo z odchovanců, kteří buď už nehráli, nebo působili v klubech okolo, sestavit tým a přihlásil se do Okresního přeboru, ve kterém se dařilo, ale i když Litvínov skončil na postupujícím prvním místě, sezóna byla nakonec ukončena předčasně, stejně tak sezóna letošní.

Fotbalový klub FŠ Litvínov dostal novou motivaci, obměnil dresy a dostal nové logo. „Dresy pro nás vyhrál v soutěži od 11teamsports náš hráč Zděnek Uhlíř, který byl vylosován na prvním místě.“ popisuje trenér mládeže a hráč A- týmu Jiří Ducháček.

Na nové logo postupně pak přejde i celý klub, zatím má nové dresy s logem jen A-tým, který je samostatnou jednotkou, proto změny přišly dříve. „Doufáme, že nám přinese štěstí a pomůže v motivaci k lepším výsledkům. Pro nové logo se rozhodlo i z důvodu té obnovy týmu. Přece jen na tom starém byla kaňka rozpadu minulého Áčka.“ popisuje dál Ducháček.

Trenérem litvínovského fotbalu je Tomáš Gergel a jeho asistent je Radek Tropschuh. Zápasy dříve odehrával na letním stadionu, vedle zimního stadionu Ivana Hlinky, kde má do budoucna vyrůst velké parkoviště pro návštěvníky litvínovského hokeje, proto se zápasy odehrávají v areálu Lomská.

Klub má minimální cíle postoupit z Okresního přeboru do Krajského. „Budeme bojovat o postup a cíl je minimálně Krajský přebor. Z Okresu se musí postoupit vícekrát, než se dostanete do Kraje. Je to tedy dlouhodobější cíl, než v rámci příští sezóny. Naše mládež má titul center mládeže, dorostenci hrají Divizní soutěže, takže je škoda, že nemají výstup v podobě A-týmu v kvalitní soutěži. To je další faktor, na který koukáme. O soutěžích výš, než Kraj, bych zatím úplně nehovořil. Aktuálně máme prakticky nulové náklady, ale počítáme, že pokud se bude postupovat, postupem času bude třeba najít sponzora. Něco máme rozjednané, ale to si zatím necháme pro sebe.“ doplňuje Jiří Ducháček.

Reklama1 komentář v článku Fotbal v Litvínově je zpět. Klub má chuť prát se o vyšší soutěže

  1. Standa

    28. 6. 2021 6:48

    Malé městečko Litvínov kde se v minulosti hrála i 3,liga si zaslouží hrát vyšší soutěž, moc to novému klubu přeji,.. 👍🤗🤗

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Mostu patřil v zápase s Chlumcem závěr. Výhru nepřekazila ani červená karta

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes přivítali na domácím stadionu v 8. kole České Fotbalové Ligy tým z Chlumce nad […]

VIDEO: Šarvátka na fotbale v Braňanech. Padaly rány pěstí a červené karty

Kdo přišel v neděli 17. září na fotbal do Braňan, neodcházel zklamaný. Hráči Braňan už sahali po třech bodech a […]

FOTBAL: Most veze z Liberce další tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš, dnes zajížděli na půdu libereckého B-týmu, kde odehráli 7. kolo České Fotbalové Ligy. I přes […]

×