FOTO: Do mostecké restaurace Severka přijel debatovat ministr Vít Rakušan. Bylo narváno

13. 2. 2024 12:12 - | Ostatní, Zajímavosti

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), se v rámci své třetí debaty Bez cenzury s občany setkal v zcela zaplněné hospodě Severka v Mostě v pondělí 12. února 2024. Plno bylo více než hodinu před začátkem debaty a spousta lidí čekala i za zavřenými dveřmi či okny. Hospoda je známá díky seriálu Most! a tentokrát se stala místem, kde se Rakušan setkal jak s pochvalou, tak i s výzvou k demisi. Hospodu obklopovalo několik policistů a před vstupem na debatu probíhala kontrola.

Rakušan, který do hospody vstoupil v červené čepici s nápisem „Dycky bez cenzury“, se stal terčem první otázky veřejnosti týkající se kauzy Dozimetr a výzvě k podání demise. Rakušan na to reagoval tím, že případ je již ve vyšetřování.

Debata se dotkla řady témat. Od cenzury, přes válku na Ukrajině, zavedení eura, valorizaci důchodů, korespondenční volbu až po již zmíněnou kauzu Dozimetr.

V diskusi se také objevil hejtman kraje Jan Schiller (ANO), který se ptal na nedostatek policistů a rozdíly v jejich platovém ohodnocení mezi kraji. Rakušan uvedl, že řešení je mimo jiné o spolupráci s krajem a městy, například o nabídce bydlení pro policisty. Na závěr debaty ministr poděkoval a opět ji označil za kultivovanou a dobrou.

Debaty se zúčastnila také Danuše Nerudová, Tereza Hyťhová nebo Jan Schiller.

Foto: Filip Lipiner

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

TIPY NA VIKEND: První letošní bleší trh, koncerty a hokeje

Je tu první březnový víkend a s ním i naše tipy kam vyrazit! Doufáme, že si opět dokážete vybrat a […]

ŠPRTEC: Most v 1. lize padl s týmem Modřic. Povedl se mu ale skalp s mistrem

Po dvouleté přestávce je mostecký šprtec opět prvoligový. A hned v prvním kole nejvyšší soutěže přivítal BHC StarColor Most v […]

OBRAZEM: V mostecké Sportovní hale zahrála kapela Kryštof. Bylo narváno!

Ve středu 28. února 2024 se uskutečnil v mostecké Sportovní hale koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčo. Společně […]

×