FOTO: V parku Střed odstartoval letošní maraton minifestivalu Neděle ve středu

22. 5. 2024 11:00 - | Kultura, Ostatní, Zajímavosti

V neděli 19. května 2024 odstartoval v nově otevřeném parku Střed letošní maraton minifestivalu Neděle ve středu. Ten se bude na již zmíněném místě konat každou obneděli. Vystřídá se zde desítky hudebníků nejen z České republiky. Přinášíme program až do konce července.

Program:

  1. května 2024:

17.00 – Anička Řeháková – mladá pianistka z Ústí nad Labem hraje covery i své vlastní písně.
18.00 – Bossanoha – jazz-pop ze Sušice. Kapela, která se inspiruje old-school melodiemi a dává jim moderní aranže ve vlastních autorských skladbách. Zpívá sympaticky převážně česky a zpěvák Jarda Panuška svou barvou hlasu připomíná Vojtu Dyka.

  1. května 2024:

17.00 – Stars Tribute acoustic – Kapela Stars Tribute Acoustic vznikla v době lockdownu, původně jako
akustické duo, čistě z potřeby zahrát si alespoň pár oblíbených písniček. S.T.A. založil kytarista Olda Trefil známý také jako Trifid z kapely Debustrol a zpěvák Honza Tříška z kapely Syndrom. Po krátké době se k těmto dvěma hudebníkům připojil perkusionista a cestovatel Jirka Neumajer z kapely Feher Fekete Kerek. Mladá Boleslav.
Máte-li rádi hity 90. let, Pearl Jam, U2, Nirvana, R.E.M., Depesche Mode, Metallica… a chcete si třeba i zatancovat, je to tip přesně pro vás!
18.00 – Kvinta – čtyřčlenná folková skupina z Litvínova, která je na hudební scéně více než 30 let. Hraje ve složení: Tomáš „Papouch“ Kunz (akustická kytara, zpěv), Lada Kunzová (klávesy, zpěv), Martin „Adams“ Prokop (basová kytara, zpěv) a Iva „Pralinka“ Boušová (percusse, zpěv).

  1. června 2024:

17.00 – MegaJazz (SK) – gypsy jazz band, který k nám přijede z Bratislavy ve složení: Dominik Kralovič (kytara), Rasťo Rostapac (kytara), Jan Tvrdý (housle), Andy Asgharpour (basa), Dominik Danis (percusse) a Vanda Martáková (zpěv).
18.00 – Matěj Koudelka – mladý kytarista, zpěvák a dokonce i skladatel hraje vlastní i převzaté písně pro všechny generace.

  1. června 2024:

17.00 – Polansky vs. Langman – zajímavé hudební duo ve složení bicí a viola původně vzniklo jako pocta Lou Reedovi. V současné době lze říci, že duo hraje více v Německu než v Čechách, nicméně pár koncertů vždy realizují i na domácí půdě. Navzdory omezené instrumentaci má zvuk skutečné rockové kapely.
18.00 – Zlej sen – sedmičlenná folková skupina z Jirkova je díky počtu hudebníků zlým snem především pro zvukaře. Pro posluchače se však jedná o příjemnou hudbu, která je kombinací coverů známých folkových i popových písní.

  1. července 2024:

17.00 – Sejkory – folková skupina z Prahy, která je dalším počinem neúnavného písničkáře Petra Brousila.
18.00 – Biopop – pop-rocková skupina ze Stráže nad Nežárkou, kterou založil herec Radomír Švec, aby mohl realizovat své hudební nápady a sny.

  1. července 2024:

17.00 – Klára Sára – pianistka, skladatelka, zpěvačka a pedagožka, hrající pod pseudonymem Klára Sára pochází z Hradce Králové a je letošní čerstvou vítězkou oblastního kola Porty.
18.00 – Galiani Gypsy Jazz – energická rómská hudba v podání vynikajících hudebníků z Teplic. Duší celého uskupení je Milan Galyáš, houslista Severočeské filharmonie.

Foto: Filip Lipiner

ReklamaDalší v kategorii Kultura

FOTO: Konal se další díl minifestivalu Neděle ve středu. Jaký je další program?

V neděli 23. června 2024 se uskutečnil v mosteckém parku Střed další díl minifestivalu Neděle ve středu. Ten nabídl nejprve […]

ZAJÍMAVOST: Začala rekonstrukce nového Domova se zvláštním režimem

Po úspěšných investičních akcích v litvínovském Janově zahajuje Charita Most další významný projekt, a tím je rekonstrukce historického objektu bývalých […]

CHYSTÁ SE: Mostecké 1. náměstí zaplní farmářské trhy. Připraven je nabitý program.

Už v sobotu 22. června 2024 se uskuteční na mosteckém 1. náměstí tradiční farmářské trhy. Nejen že budete mít možnost […]

×