HOKEJ: Most postupuje do druhé ligy ledního hokeje!

13. 3. 2018 22:14 - | Hokej, Sport

Na fotografii Marek Šafařík (14) a Jan Plichta (44) v pozadí zaniklý klub HC Most.

Most si kvalifikaci nezahraje. Důvod je kvůli soupeřům, kteří nemají finance na možný postup. Mostečtí Lvi tak příští sezonu budou hrát druhou ligu.

Mostečtí Lvi, jejich příznivci a fanoušci slaví. Hokejový klub který se v srpnu roku 2017 založil a začal působit v krajské lize, kde také dominoval, dokázal vyhrát finále a stát se mistrem, dnes dostal informaci že z důvodu žádného soupeře, který by proměřil síly a bojoval by o druhou ligu není. Most tak má volnou cestu a postupuje do 2.ligy ledního hokeje (3.nejvyšší soutěž v česku). Obrovskou radost tak vyjádřily stovky fanoušků na facebooku. Ve čtvrtek klubu přijde oficiální „vstupenka“ do druhé ligy. Druholigový HC Most, který tuto sezonu padl a celý klub krachl tak nahradí lepší a oficiální mostecký klub nadaných hokejistů s ambicemi na dobré umístění. 

Most tak v sezoně uspěl na výbornou a to i díky dobré partě..“Tak nikdo asi nečekal, že budeme hrát takhle nahoře. Nevěděli jsme do čeho pořádně jdeme. Ale sešla se dobrá parta. Kluci co jsme tu dřív hrávali a doplněné o mladé kluky z juniorky. Více méně asi všichni z Mostu a to byl asi základ. Sezona proběhla dle výsledků na výbornou. Důležitý bylo se dostat do play-off. Pak jít zápas od zápasu, a to se nám povedlo. Sezonu považuji za velice úspěšnou!“ šťastně popsal sezonu mostecký rodák Vítězslav Nedrda. Jeho sourozenec Tomáš měl úplně stejný názor..“Hodnotím to dobře, už od začátku sezony jsme hráli dobře, sešla se opravdu dobrá parta“. 

„Vzhledem k tomu, že jsme za celou soutěž prohráli pouze dvě utkání, tak musím sezonu hodnotit kladně.“ začal nadšeně hovořit pětatřicetiletý kapitán Aleš Havlůj, který hrál před pár lety profesionálně i v Chomutově nebo Bílině. „Poslední zápas byl nádherným vyvrcholením celé sezony. Moc jsme si s klukama atmosféru užívali a rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří si na zimní stadion našli cestu.“ děkoval Aleš, který se k hokeji vrátil po dlouhých čtyřech letech, pořád jde ale vidět kondice a nadšení, odejít z Mostu neplánuje. „Já určitě nemám v plánu nikam odcházet, k hokeji jsem se vrátil pouze proto, že mám šanci si zase po dlouhé době zahrát v Mostě a díky výborné partě v kabině a fanouškům, jsem si sezonu náramně užil.“ doplnil Aleš.

Nejlepší a nejstatečnější hráčem finálového utkání se stal Jakub Čmolík, který si zasloužil opravdu potlesk. V Lounech byl zraněn a vypadalo to že na finálový a rozhodující zápas nenastoupí, ale při nástupu to byl on s číslem (91) který nastoupil na led..“Ve 2. zápase jsem nalítl do mantinelu a udělal jsem si výron kotníku. Nemohl jsem na to vůbec došlápnout, takže jsem vůbec nevěděl jestli ten poslední zapas budu hrát. Musel jsem si to nechal opíchat injekcí, zatejpovat a napráškovat se. Celej zápas jsem se trápil, nechtěl sem vůbec puk. Prostě jsem se bál abych nedostal hita nebo sem si to nějak nezhoršil. Nakonec to dobře dopadlo a jsem rád, že jsem aspoň trochu pomohl k postupu.“ popsal nadšeně po výhře Čmolík, jeho bratr Marek byl na střídačce, ale zápas neodehrál, podporoval klub jen sledováním z důvodu zranění Lokete.

Brankář Jakub Kovařík zakončil sezonu výhrou a dostal v zápase pouze čtyři branky, ale i tak s výkonem v sezoně není zcela spokojen..“No nevím, nebyl jsem se svým výkonem úplně spokojený, bylo to jak na houpačce, spoluhráči se na mě nemohli pořádně spolehnout.“

Teď hráče čeká společná oslava úspěšné sezony..“V pátek jdeme hromadně na ples, protože Bóřa a Kovy maturujou, tak tam jdeme udělat pořádnou show. No a v sobotu máme rozlučku tady na zimáku, tak si tady dáme oběd, nějaký pivka a večer se půjdeme podívat do města.“ popsal Jakub Čmolík.

ReklamaŽádné komentáře v článku HOKEJ: Most postupuje do druhé ligy ledního hokeje!

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Hokej

HOKEJ: Most se vrací z Chomutova s debaklem

Mostečtí hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání nadstavby do nedalekého Chomutova. Zápas však prohráli po vysokém výsledku 8:2 a […]

HOKEJ: Litvínov padl na Kladně. V tabulce klesl na sedmé místo

Litvínovští hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání do nedalekého Kladna. V zápase nedokázali vstřelit ani branku a na hostujícím […]

HOKEJ: Most se vrací z Letňan bez bodů

Mostečtí hokejisté dnes zajížděli k dalšímu nadstavbovému zápasu II. Ligy ledního hokeje na led Letňan. Zápas však nedokázali srovnat a […]

×