HOKEJ: Most povedou trenéři Petr Rosol a Vladimír Kýhos. „Liga bude těžká ale atraktivní“ myslí si předseda klubu Lukáš Bednařík

27. 7. 2022 18:51 - | Hokej, Sport

Mostečtí Lvi se pomalu chystají na začátek nové sezóny 2022/23. Po letní suché přípravě je v pondělí 1. srpna čeká první letošní trénink na ledě. „Již máme za sebou povedenou suchou přípravu a čeká nás konečně led. Všichni se už těšíme. Máme týden na to si to na ledě osahat a pak už nás čeká několik přátelských zápasů před sezónou“ popisuje brankářská jednička Mostu Lukáš Hosnedl.

Klub již nepovede Vladimír Machulda, ale nahradí ho Mistr světa z roku 1985 a dvojnásobný mistr ligy Petr Rosol, ten naposledy působil v nedaleké Kadani. Jeho asistentem se stane Vladimír Kýhos, který naopak změnil angažmá jen o pár kilometrů z nedalekého Děčína.

Klub hlásí také několik nových jmen. Z padající Bíliny se do Mostu vydal na zkoušku bývalý kapitán Tomáš Urban, s ním bude oblékat dres Mostu také hráč Dominik Brzek a Zdeněk Jakub. „Skoro celá soupiska z minulé sezóny bude u nás pokračovat i letos. Na zkoušku k nám přišli dva hráči z nedaleké Bíliny a jeden se vrací ze Švédské nižší soutěže, uvidíme jak se jim u nás bude dařit“ popisuje předseda klubu Mostečtí Lvi Lukáš Bednařík.

Také A-benet aréna hlásí pár novinek. Nově došlo na opravu střechy, koupelen a kanceláří. Největší novinkou pak budou pro diváky u vstupu připraveny elektronické čtečky vstupenek, které zajistí nejen přesnost počtu návštěvnosti na utkání, ale také rychlejší odbavení, protože vstupenku bude možné zakoupit elektronicky. „Doufám, že to do začátku sezóny stihneme připravit, nově tak budou u vstupu menší fronty a čtečky by měly zvládnout odbavit vstupenky a rovněž permanentky“ popisuje dál Lukáš Bednařík.

A jaké má Most letos ambice?

„Chceme letos hrát v horní části tabulky, ale bude to opravdu dost těžké, liga se dost zkvalitnila a rozšířila na dvě skupiny. Samozřejmě proti nám budou hrát kluby, které mají mnohem vyšší rozpočty, ale jednoznačně chceme hrát nahoře“. popisuje dál předseda klubu Mostečtí Lvi Lukáš Bednařík. „Určitě, letos je cíl probojovat se do play-off!“ myslí si zase brankář Lukáš Hosnedl.

„Také si myslím, že letošní ročník zvedne i návštěvnost. Věřím, že diváci přijdou a na derby bude A- Benet aréna vždy zaplněná, už jak proti Ústí nad Labem, Děčínu tak Chomutovu. Také si myslím, že ligu okoření účast hráčů Viktora Hübla a Františka Lukeše, kteří mají dost zkušeností. Proto podle mého názoru je letos jedním z největších favoritů právě Chomutov“ popisuje Lukáš Bednařík. „Liga bude těžší určitě vzhledem k cestování. Na druhou stranu hrajeme jen dvakrát s každým soupeřem, takže každý zápas bude důležitý“ popisuje Hosnedl, který si Most velice chválí.

Jaké čekají na Mostecké Lvy soupeři v lize? Do Mostu přijedou hokejisté Písku, Hronova, Vrchlabí, Chomutova, Ústí nad Labem, Děčína, Řisut, Kadaně, Nové Paky, Benátek nad Jizerou, Klatov, Jablonce, Letňan, Příbrami nebo Kobry. Liga se tak rozdělila na dvě konference (Západní a Východní) proto letos opravdu zkvalitněla.

Přípravné zápasy Mostečtí Lvi:

16.8.2022 – Děčín vs Most
18.8.2022 – Most vs Letňany
23.8.2022 – Ústí nad Labem vs Most
30.8.2022 – Most vs Děčín
6.9.2022 – Most vs Ústí nad Labem
8.9.2022 – Most vs Chomutov
9.9.2022 – Letňany vs Most

ReklamaDalší v kategorii Hokej

HOKEJ: Litvínov si smlsnul na Třinci a dál stoupá tabulkou

Litvínovští hokejisté přivítali v 7. kole hokejové extraligy na domácím stadionu Ivana Hlinky v Litvínově tým ocelářů z Třince. Zápas […]

HOKEJ: Most doma rozdrtil Ústí nad Labem

Mostečtí hokejisté přivítali v druhém kole nového ročníku II. Ligy ledního hokeje v derby ústecký Slovan. V zápase, ve kterém […]

HOKEJ: Litvínov doma přestřílel Mladou Boleslav! V tabulce je třetí

Litvínovští hokejisté přivítali na domácím stadionu v 6. kole hokejové extraligy tým z Mladé Boleslavi. Zápas dokázali uhrát na svou […]

×