MALÝ FOTBAL: Most v novém ročníku Superligy poprvé klopýtl

11. 10. 2021 16:53 - | Fotbal, Sport

Nedělní podzimní odpoledne bylo hřiště 11. ZŠ Most vyhrazeno pro superligový malý fotbal. Most zde od 14:00 hostil v rámci čtvrtého kola Superligy malého fotbalu tým SC Koráb Praha. Vzhledem k tomu, že Most byl až do tohoto zápasu stoprocentní a Koráb byl za ním pouze o jeden bod, když jedno ze svých dosavadních tří utkání vyhrál až po penaltách, šlo o bitvu o průběžné vedení v tabulce západní skupiny soutěže.

Most si byl tohoto faktu dobře vědom a nechtěl ponechat nic náhodě. Ke střetnutí postavil velice silný tým, jehož soupiska vypadala následovně – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Boček Martin „A“, Exner Pavel, Formánek Jiří, Gedeon Filip, Harzer Antonín, Kasal Daniel, Levý Stanislav, Popelka Vít, Šlégr Václav a Zigmund Jiří. Severočeši tak měli k dispozici dvě kompletní pětky.

To Koráb dorazil v o poznání subtilnější sestavě – Stehno Jakub – brankář, Jurčík Tomáš, Kotek František, Kryštof Petr, Macháček David, Rothe Tomáš, Scharf David a Slánský Pavel „C“.

Dalo by se tak předpokládat, že hostům budou postupně docházet síly a Most bude na hřišti dominovat. Nic by však nemohlo být vzdálenější pravdě. Hráči SC Koráb Praha vstoupili do utkání s maximální možnou intenzitou a přes pouhé dva hráče na střídačce dokázali tuto míru nasazení udržet po celých šedesát minut zápasu. Tím od začátku úspěšně narušovali mosteckou výstavbu hry a zároveň vyráželi k bleskurychlým brejkům. Zároveň se odmítali podřídit klasické mostecké hře s gólmanem Ondřejem Bírem vysunutým hluboko v poli a naopak jej neustále aktivně napadali, čímž domácím brali jeden z jejich tradičních herních prvků.
Za tento svůj aktivní přístup byli odměněni v jedenácté a třinácté minutě, kdy dvakrát přesně pálil David Macháček po asistencích Tomáše Rotha a Davida Scharfa.

Most se stále snažil o postupný útok, ale zběsilé tempo hostů tuto jeho snahu znovu a znovu úspěšně naleptávalo. Byli to navíc znovu hosté, kdo udeřil. V 26. minutě se prosadil Tomáš Rothe po přistrčení Pavla Slánského. Zmar mosteckého prvního poločasu korunovala situace, kdy v jeho samém závěru Bírovu kličku uhádl pražský hráč, kterého Bíro musel strhnout k zemi, za což logicky následovala červená karta. Do brány se místo něj postavil Václav Šlégr.
Poločas tak mostečtí trávili za stavu 0:3 a s vidinou téměř pětiminutové pražské přesilovky, kterou bude odstartován poločas druhý. Oslabení odehráli Severočeši paradoxně velmi aktivně a po srovnání sil na hřišti pokračovali ve svém náporu. Koráb však nepolevoval a jeho obrana podporovaná výtečným gólmanem Jakubem Stehnem odrážela jeden útok za druhým. Most se sice nakonec přeci jen prosadil – zásah si připsal Vít Popelka po asistenci Pavla Exnera, ale bylo to až v 54. minutě a na větší zvrat tak již nezbýval prostor. Utkání tedy bylo ukončeno za stavu 3:1 pro SC Koráb Praha a Most tak ztratil své první body v tomto ročníku.
„Ztráta bodů nás samozřejmě mrzí. O to víc, že šlo o domácí utkání a naše sestava byla velmi silná. Je ale třeba sportovně uznat, že Koráb hrál velmi dobře. Jeho nesmírně běhavé pojetí nám nedovolovalo dostat se více do zápasu a při třígólové ztrátě to již bylo těžké. Nezbývá nám nic jiného než získat ztracené body jinde a na jaře Korábu u něj oplatit stejnou mincí. Ostatně výhru na jeho hřišti jsme si již vyzkoušeli a není důvod, nepokusit se o to znovu.“ shrnul nedělní utkání mostecký trenér Vojtěch Benda.

Reklama


Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most v mlhavém derby proti teplickému b-týmu ukořistil tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v posledním podzimním utkání na domácím stadionu Josefa Masopusta přivítali třetí tým tabulky Teplice […]

FOTBAL: Most zakončí nepovedený podzim domácím zápasem proti teplickému béčku. Vstupné je zdarma

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítají naposledy v tomto roce na domácím stadionu Josefa Masopusta B-tým Teplic. Po nevydařeném zápase […]

FOTBAL: Most v Benešově padl a je beznadějně poslední

Fotbalisté Baníku Most – Souš zajížděli dnes k důležitému zápasu podzimní části do dalekého Benešova. I přes vedení po penaltě […]

×