Městská policie se zaměří na použité injekční stříkačky v ulicích

7. 4. 2022 12:40 - | Krimi

S příchodem jarních dnů se Městská policie Most jako každý rok zaměří na použité injekční stříkačky na veřejném prostranství. Strážníci i asistenti prevence kriminality injekční stříkačky vyhledávají a likvidují celoročně v rámci běžné pochůzkové činnosti po celém městě a zejména v lokalitách, o kterých ze zkušenosti vědí, že se zde zdržují problémové osoby. Pomáhají také sami občané oznámením na linku 156.

„V loňském roce strážníci sebrali a zlikvidovali 579 ks stříkaček, z toho bylo evidováno 283 událostí na základě oznámení na linku 156 od občanů. Asistenti prevence kriminality za rok 2021 evidují 438 nálezů,“ uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

V případě nálezu injekční stříkačky by lidé neměli na stříkačku sahat, měli by zavolat na linku 156 a popsat co nejpřesněji lokalitu nálezu.

„Pokud je to možné, je lepší na místě setrvat do příjezdu strážníků a nález jim ukázat, aby nebyla hlídka dlouho blokována hledáním stříkačky. Motohlídky strážníků jsou v ulicích nepřetržitě 24 hodin denně a strážníci jsou schopni na místo dojet během několika minut. Materiál pak bezpečně zlikvidují. O správném postupu v případě nálezu injekční stříkačky by měli rodiče poučit také své děti,“ vysvětlila manažerka prevence kriminality Veronika Loucká.
 

Injekční stříkačky strážníci a asistenti prevence kriminality ukládají do speciálních toxi-boxů, které pravidelně odvážejí do K-Centra k likvidaci. 

Reklama


Další v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Nehoda v ulici Podkrušnohorská v Litvínově brzdí provoz

Právě teď projíždějte s opatrností ulicí Podkrušnohorská na křižovatce u Billy směrem na Loučky. Zde došlo k nehodě osobnóho vozidla […]

STALO SE: Do Mostu opět letěl vrtulník. Na základnu se ale vracel prázdný

Dnes kolem 8:00 ráno přistával v ulici Františka Malíka zdravotnický vrtulník. Záchranáři spěchali ke staršímu muži, který měl náhlé zdravotní […]

AKTUÁLNĚ: V ulici Rudolická nabouralo vozidlo do značky

Právě teď projíždějte s opatrností ulicí Rudolická. Zde došlo k dopravní nehodě vozidla, které nabouralo do značky u silnice. Na […]

×