Mladá dívka chtěla spáchat sebevraždu

25. 7. 2016 11:30 - | Krimi

Foto: ilustrační foto. Autor: Tomáš Urban

Minulý týden ve čtvrtek jsme informovali o záchraně ženy, která chtěla skočit z okna panelového domu (více ZDE). Hned den nato mostečtí policisté zachránili další život, tentokrát šestnáctileté dívce, která se rozhodla skočit z přemostění silnice č. 13. 

Po poledni zavolala na tísňovou linku, že jde skočit z mostu kvůli rozchodu s přítelem. Policisté ihned začali kontrolovat všechna přemostění ve městě, protože přesné místo dívka neuvedla. Po několika minutách spatřili na silničním mostě mladou dívku, která přelezla zábradlí a chystala se skočit dolů. Policisté se snažili s dívkou navázat komunikaci a odradit ji od sebevraždy, vzhledem k místu kde stála, museli postupovat velice obezřetně, protože stačil jeden neopatrný pohyb a spadla by z několikametrové výšky dolů.

Zatímco jedna hlídka na sebe upoutala dívčinu pozornost, další policisté se k ní opatrně přiblížili, chytili ji za ruce a přetáhli do bezpečí. Dívku pak převezli do nemocnice na dětské oddělení a s pocitem dobře odvedené práce pokračovali ve službě.

V sobotu před 18 hodinou uslyšeli policisté ve vysílačce, že v ulici Hřbitovní, kde v pátek po obědě zasahovali při záchraně života jejich kolegové, se opět na zábradlí nachází dívka, která se chystá skočit. Všechny volné hlídky se rychle sjely na místo a na zábradlí uviděli mladou dívku, která se chystala ke skoku.

Celý zásah se proto opakoval jako podle stejného scénáře, zatímco jedna hlídka udržovala s dívkou komunikaci a zaujala její pozornost, další policista se k ní zezadu nepozorovaně přiblížil, rychle ji sevřel rukama a strhl do bezpečí. Po zjištění její totožnosti se ukázalo, že se jedná o stejnou slečnu, kterou zachránili policisté den předtím.

Utekla totiž z nemocnice pevně rozhodnutá ukončit svůj život. Díky perfektní práci všech zúčastněných policistů se tak její život podařilo zachránit podruhé. Z obavy, aby opět neutekla z nemocnice, byla dívka převezena do psychiatrické léčebny, kde jí snad přesvědčí, že stojí za to žít.

Informoval o tom policejní mluvčí Daniel Vítek.

ReklamaŽádné komentáře v článku Mladá dívka chtěla spáchat sebevraždu

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

VIDEO: Dva cizinci napadli při potyčce ve stovkách policisty. Teď jim hrozí vězení

Ve středu 15. května 2024 ve večerních hodinách došlo v ulici Tř. Budovatelů ke slovní a nakonec i fyzické potyčce […]

AKTUÁLNĚ: Poplach vyklidil obchodní centrum Central

Dnes krátce po čtvrt na dvanáct došlo v obchodním centru Central Most k poplachu a nasledné evakuaci osob. Po ověření […]

AKTUÁLNĚ: Nehoda dvou osobních vozidel komplikuje dopravu v ulici Lipová

Právě teď se stala nehoda dvou osobních vozidel v ulici Lipová v Mostě. Dle prvotních informací se při nehodě zranila […]

×