Most plánuje novou sportovní halu. Požádá o podporu Národní sportovní agenturu

19. 5. 2021 20:49 - | Zajímavosti

Foto: Statutární město Most

Sportovní hala existuje ve městě již od roku 1977. Vzhledem k charakteristické technologii výstavby, použití ploché střechy a nedostatečné údržbě, byla hala již několikrát rekonstruována a dostavována. „Bohužel současný stav sportovního areálu již kapacitně nevyhovuje realizovaným aktivitám, a proto začalo být uvažováno o jeho rozšíření. Na začátku letošního roku byla vyhlášena Výzva k účasti v rámci nesoutěžní formy výběru na vypracování studie – konceptu architektonického řešení nové haly v areálu Sportovní haly v Mostě. Z došlých konceptů byl komisí vybrán vítězný k dalšímu rozpracování,“ uvedl primátor města Mostu Jan Paparega.

„V posledních letech se stále více potýkáme s tím, že naše stávající hala nestačí uspokojit rostoucí poptávku. Musíme odmítat organizátory velkých celorepublikových akcí či pořádání mistrovství. Přitom bychom byli rádi, aby hala sloužila jak všem věkovým kategoriím tak rozmanité škále aktivit, které kromě sportovních akcí zahrnují například i koncerty či různé veletrhy,“ vysvětluje ředitel Sportovní haly Most Petr Formánek.

Vybraný návrh představuje novou halu s cílem postavit jednoduchou stavbu s důrazem na kvalitní provozní vazby (propojení se stávající halou), minimalizaci investičních nákladů a snadnost údržby sportovních ploch. Důraz je kladen na funkčnost stavby pro trénink hráčů a logické doplnění stávající zástavby s vhodným navázáním na chystanou regeneraci parku Střed. Předpokládané náklady stavby jsou odhadovány na částku cca 90 milionů Kč. „K financování haly bychom rádi využili dotační program č. 162 55 Výstavba standardizované sportovní infrastruktury 2020 – 2024, v rámci kterého byla vyhlášena výzva č. 14/2020 Standardizovaná infrastruktura, ze které by bylo možné financování zajistit. Proto jsme požádali Národní sportovní agenturu o možnost konzultace při přípravě projektové dokumentace tak, abychom předešli případným nedostatkům při přípravě možné žádosti o dotaci,“ uzavírá primátor.

Reklama


Žádné komentáře v článku Most plánuje novou sportovní halu. Požádá o podporu Národní sportovní agenturu

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Zajímavosti

CHYSTÁ SE: Softballisté doma odehrají finále extraligy s Břeclaví

V sobotu 8. října 2022, se v areálu Ovčín bude konat finále extraligy mužů v softballu. Mostečtí přivítají na domácí […]

FOTO: V Mostě se konal třetí ročník největší deskoherní akce. Účast byla veliká

O víkend 1. a 2. října 2022, se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskutečnil již třetí ročník oblíbené […]

ZAJÍMAVOST: ORLEN Unipetrol otevřel novou výrobní jednotku dicyklopentadienu

Největší česká petrochemická společnost ORLEN Unipetrol uvedla do provozu zcela novou jednotku na výrobu produktu s názvem dicyklopentadien, kterým rozšíří své […]

×