Mostecký automotoklub hledá nové okruhové šampiony

28. 6. 2016 12:06 - | Sport

Sen stát se automobilovým závodníkem si mohou splnit chlapci a dívky a mladí muži a ženy ve věku od 15 do 27 let. AUTOMOTOKLUB MOST ve spolupráci se společností AUTODROM MOST pro ně totiž připravil soutěž nazvanou „Hledá se nový okruhový šampion“.

 První kolo zajímavého klání s příchutí adrenalinu přivítá areál autodromu už ve čtvrtek 7. července. Přihlásit se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii, finanční nároky spojené s účastí jsou minimální.

 Cílem soutěže je obecné rozšíření okruhového motorsportu mezi širokou veřejnost i mládež při dodržení pravidel fair play. „Chceme rozvíjet volnočasové aktivity mladých lidí, a to zejména jejich technické povědomí, fyzickou zdatnost, jakož i vůli podstoupit cestu od amatérského soutěžení až po opravdový vrcholový sport. Naší snahou je v neposlední řadě objevovat talentované jezdce, kteří by mohli využít svůj potenciál i pro jiné budoucí projekty v oblasti motorsportu,“ vysvětlila členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Přidaným faktorem je podle ní také odtržení od virtuální reality. „Řada mladých řidičů po získání oprávnění není schopna reagovat na skutečnou realitu na našich silnicích,“ doplnila.

Účastníci ve svých vozech za standardních bezpečnostních pravidel platných na uzavřených tratích mohou trénovat na malém i velkém závodním okruhu autodromu, jejich výkon pořadatel změří. Soutěž je čtyřkolová. „Pořadí soutěžících v 1. a 2. kole určíme na základě dosažených časů. Ve 3. kole jezdci absolvují čtyři zvlášť bodované disciplíny. V závěrečném 4. kole soutěže si účastníci vyzkoušejí jízdu v ostrém voze Škoda Octavia Cup. Každý z účastníků může zdarma využít i koučink pod vedením instruktorů sportovní jízdy,“ upřesnila Svobodová. Podrobné informace o soutěži zájemci najdou zde.  

Motivací účasti v soutěži jsou také hodnotné ceny. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Všichni tak mohou dále rozvíjet své řidičské schopnosti a dovednosti na oválu. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST.

 „Hledá se nový okruhový šampion“ nabízí možnost dalšího zdokonalení pro účastníky již zavedené a velmi oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu autodromu The Most Challenge. Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. 

„Každému, kdo alespoň jednou absolvoval naši soutěž The Most Challenge, nabízíme účast v 1. kole talentové soutěže pro budoucí okruhové šampiony zdarma. Už ve čtvrtek 7. července si tak mohou vyzkoušet projet i malý závodní okruh autodromu a porovnat oba zážitky,“ dodala Svobodová

ReklamaŽádné komentáře v článku Mostecký automotoklub hledá nové okruhové šampiony

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Sport

OBRAZEM: Hipodrom hostil dostihový den o cenu první dámy ČR

V sobotu 25. května 2024 se na mosteckém Hipodromu uskutečnil další letošní dostihový den s názvem Cena první dámy ČR. […]

OBRAZEM: Pohárovka pomáhala na Benediktu Lukášovi a Verče. Vybralo se neuvěřitelných 433 028 korun!

V sobotu 25. května 2024 se v areálu Benedikt Most uskutečnil další ročník oblíbené soutěže v benchpressu a mrtvém tahu […]

OBRAZEM: Stovky lidí přišlo fandit hokeji k jezeru Most. Najdete se na fotkách?

Stovky lidí vyrazilo v neděli 26. května 2024 fandit českým hokejistům k mosteckému jezeru Most, kde si město Most připravilo […]

×