Mostečtí florbalisté sehráli v Plzni celostátní ligový pohár

30. 8. 2016 14:45 - | Sport

Foto: FBC Vipers Most

Mostečtí florbalisté se tento víkend zúčastnili celostátního ligového Poháru České pojišťovny mužů. Pohár byl původně naplánován jako závěr přípravy před sezónou, avšak vývoj turnaje začal směřovat myšlenky jiným směrem.

První zápas Vipersáci drželi krok se soupeřem FBŠ Plzeň, avšak pouze 2 hráči na střídání vzali za své a proto mostečtí odešli s prohrou 9:1. Do druhého zápasu proti pražským YoungBoys nastoupili s vervou a dokázali ve 3. třetině zvrátit zápas na svou stranu a vyhrát poměrem 7:6.

Druhý hrací den naši florbalisté zahájili proti FLK Tachov a týmy si zaslouženě rozdělili body za výsledek 4:4. Poslední zápas rozhodoval o postupu a naši florbalisté museli bezpodmínečně vyhrát. Na soupeři se projevila značná únava a s jednoznačným výsledkem 14:3, naši smetli soupeře. Celkových 7 bodů zajistilo mostečtím radost z druhého postupového místa. 

„Turnaj to byl velice náročný. Museli jsme hrát ze zabezpečené obrany a šetřit síly, protože v hale bylo jak v sauně, soupeři točili 3 lajny a my jsme měli pouze 2 hráče na střídání a řešili různá zranění. Obětavost každého jednoho hráče až za hranici svých sil přinesla kýžený efekt, který nikdo nepředpokládal. Nyní hráči mají zasloužilý odpočinek na regeneraci, ve středu dáme lehký trénink a v neděli vlítneme na Plzeň.“ Popisuje trenér mosteckého týmu Jiří Skála.

Pokud se chcete přijít podívat na 2. kolo Poháru České pojišťovny mužů, tak dorazte v neděli 4.9.2016 od 11:00 do SH Velebudice. V této fázi turnaje je již každý zápas o vše, protože poražený tým v turnaji končí. Mostečtí florbalisté zde tedy budou určitě potřebovat vaší podporu, jelikož vyzvou soupeře z Plzně, který hraje o 2 ligy výš.

My však věříme, že florbalisté Mostu nic nevypustí a ze zápasu odejdou se vztyčenou hlavou. 

ReklamaŽádné komentáře v článku Mostečtí florbalisté sehráli v Plzni celostátní ligový pohár

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Sport

ŠPRTEC: Most v 1. lize padl s týmem Modřic. Povedl se mu ale skalp s mistrem

Po dvouleté přestávce je mostecký šprtec opět prvoligový. A hned v prvním kole nejvyšší soutěže přivítal BHC StarColor Most v […]

HOKEJ: Most se vrací z Chomutova s debaklem

Mostečtí hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání nadstavby do nedalekého Chomutova. Zápas však prohráli po vysokém výsledku 8:2 a […]

HOKEJ: Litvínov padl na Kladně. V tabulce klesl na sedmé místo

Litvínovští hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání do nedalekého Kladna. V zápase nedokázali vstřelit ani branku a na hostujícím […]

×