Na EURO v malém fotbale vyráží pět zástupců Mostu

18. 8. 2016 14:36 - | Sport

Foto: Fotbal Most

Mostecký malý fotbal dostal další pomyslné razítko osvědčující jeho mimořádnou kvalitu. Ve dnech 21.8. – 28.8.2016 proběhne v maďarském Székesféherváru Mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká republika, tradičně jeden z největších favoritů, letos vyráží obhajovat loňské čtvrté místo opět s patnáctičlenným týmem. 

A bude to Most, kdo v něm bude mít největší zastoupení. Hned pětice mosteckých hráčů se probojovala do tohoto závěrečného výběru a bude tak příští týden usilovat v Maďarsku o některou z medailí.

Tuto pětici tvoří Ondřej Bíro – brankář, a dále v poli hrající David Macko, Michal Macháček, Tomáš Režný a Jakub Polák.

V tomto složení dostali mostečtí příležitost na poslední přípravné akci v Německu, kde český národní tým smetl jak německou U21 (8:3), tak „A“ výběr (dokonce 8:0). Zřejmě právě toto vystoupení v kombinaci se skvělými výsledky Mostu v DRFG Superlize malého fotbalu, kde Most nakonec skončil těsně druhý za Prahou, zajistily mosteckým zástupcům reprezentační dresy. Ve všech pěti případech jde o jedny ze základních stavebních kamenů mosteckého výběru. 

Ondřej Bíro diriguje mostecké výkony z brány s kapitánskou páskou na ruce a svým herním pojetím ustanovil v malém fotbale naprosto novou pozici „ofenzivního brankáře“. 

David Macko skončil na konečném druhém místě mezi nejlepšími střelci celostátní ligy, vyhrál kanadské bodování mosteckého výběru (17+8) a zcela jistě by měl patřit k největším ofenzivním zbraním českého národního týmu.

Michal Macháček se v malém fotbale dlouhodobě prezentuje velmi vysokou kvalitou a jeho výjimečná levačka mu v uplynulé sezóně zajistila bilanci 7+6 v devíti odehraných zápasech DRFG Superligy malého fotbalu.

Jakub Polák bude mít v Maďarsku z mosteckých jasně největší reprezentační zkušenosti, neboť se v týmu zabydlel již dříve a jeho kvalita a nasazení mu zajišťovaly pozvánky na reprezentační akce opakovaně. V bodování mosteckého týmu skončil loni s bilancí 8+12 na druhém místě za Davidem Mackem.

Tomáš Režný se prezentuje mimořádně kvalitní defenzivní činností, kterou ovšem kombinuje se zcela nadstandardní podporou ofenzivy svého týmu. Dokázal tak i z pozice obránce v uplynulé sezóně zaznamenat v celostátní lize hned 17 (7+10) kanadských bodů a skončit na celkovém třetím místě v mosteckém výběru.

Most pak bude mít své zastoupení i v realizačním týmu, kde bude na pozici zdravotníka působit zdravotník mosteckého výběru Lukáš Ondroušek.

Na Mistrovství Evropy se Česká republika utká v základní skupině postupně s Portugalskem (22.8. – 16:00), Walesem (24.8. – 16:00) a Bulharskem (25.8. – 16:00) a všechna tato utkání bude živě přenášet Česká televize. Všichni příznivci a fanoušci mosteckého malého fotbalu tak mohou držet jeho zástupcům palce u televizních obrazovek.       

Více informací na www.fotbal-most.cz.


ReklamaŽádné komentáře v článku Na EURO v malém fotbale vyráží pět zástupců Mostu

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Sport

ŠPRTEC: Most v 1. lize padl s týmem Modřic. Povedl se mu ale skalp s mistrem

Po dvouleté přestávce je mostecký šprtec opět prvoligový. A hned v prvním kole nejvyšší soutěže přivítal BHC StarColor Most v […]

HOKEJ: Most se vrací z Chomutova s debaklem

Mostečtí hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání nadstavby do nedalekého Chomutova. Zápas však prohráli po vysokém výsledku 8:2 a […]

HOKEJ: Litvínov padl na Kladně. V tabulce klesl na sedmé místo

Litvínovští hokejisté dnes zajížděli k dalšímu ligovému utkání do nedalekého Kladna. V zápase nedokázali vstřelit ani branku a na hostujícím […]

×