Nalezená letecká puma v chemičce byla deaktivována

5. 5. 2021 15:24 - | Krimi

Dnes okolo 11. hodiny byla nalezena nevybuchlá letecká puma, na stavbě nové výrobní jednotky dicyklopentadienu v areálu chemických závodů v Záluží, která odhadem měla vážit 250 kg. Místo nálezu bylo zajištěno ostrahou areálu. Ihned byl povolán na místo policejní pyrotechnik, který kolem 12. hodiny potvrdil, že se opravdu jedná o nevybuchlou pumu. Pyrotechnika na místo dopravil policejní vrtulník.

Následně byli zaměstnanci areálu informováni o rychlé evakuaci. V areálu zůstalo jen pár zaměstnanců nezbytných k udržení provozů celých chemických závodů. Police místo zabezpečila a po opuštění všech zaměstnanců a lidí, uzavřela komunikaci I/27 mezi Mostem a Litvínovem. Pracoviště mělo opustit řádově dva a půl tisíce lidí. Městská hromadná doprava musela přes dobu vyřešení problému jezdit objízdnou trasou přes Horní Jiřetín.

Puma byla deaktivována okolo 14 hodiny, vše proběhlo v pořádku. Silnice je tak znovu průjezdná.

„Silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem je opět zprůjezdněna. Nevybuchlá munice byla deaktivována a v současné době je zajišťován její odvoz k likvidaci,“ informovalo město Most po 14. hodině prostřednictvím Mobilního rozhlasu.

Reklama2 komentáře v článku Nalezená letecká puma v chemičce byla deaktivována

 1. Eva Fakrašková

  5. 5. 2021 16:11

  Dobrý den, rada bych se Vás zeptala, pod kterou redakcí tento web vychází zda je to nějaká odnož Deníku nebo E-Mostecko? Máte pěkné zprávy, nicméně všechny jsou i ve zmiňovaných zpravodajských webech, příjde mi to jako zbytečné kopírování obsahu.

  Odpovědět
  • Redakce

   5. 5. 2021 17:04

   Dobrý den. Děkujeme za komentář. Nejsme spojeni s žádnou redakcí. Chceme to dělat trochu jinak. V žádném případě nikoho nekopírujeme, jen máme stejné zdroje jako konkurence. Pokud porovnáte nás a konkurenci, děláme to více s láskou pro lidi a v hodně případech jsou naše aktuality (zprávy) zveřejněny dříve, než zmiňované zpravodajství. Hezký den.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Nehoda osobního vozidla s dodávkou komplikuje dopravu Pod Lajsníkem

Právě teď se stala v ulici Pod Lajsníkem v Mostě nehoda osobního vozidla s dodávkou, která komplikuje dopravu. Nehoda je […]

STALO SE: Mostečan kradl v obchodě několikrát za sebou. Teď mu hrozí vězení

Dvakrát během tří dnů vyjížděli policisté hlídkové služby k muži, který nakupoval za pět prstů. Ten se pravděpodobně vrátí do vězení, […]

STALO SE: U Odolic se střetlo vozidlo s traktorem. Zasahoval i zdravotnický vrtulník

Dnes dopoledne došlo na silnici u Odolic okres Most k dopravní nehodě osobního vozidla s traktorem. Při nehodě byl jeden […]

×