Největší školu v Mostě navštívila radní Jindra Zalabáková

22. 5. 2021 20:30 - | Ostatní

Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola Most, p. o., přivítala 20. května 2021 novou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindru Zalabákovou, kterou doprovázela vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicová.

Ředitelka školy Jitka Hašková představila komplex vyšší odborné školy a třech středních škol, který je umístěn ve třech budovách včetně domova mládeže. K budově vyšší odborné školy, obchodní akademie a pedagogické školy byl nedávno zrekonstruován a do užívání předán víceúčelový venkovní sportovní areál pro výuku tělesné výchovy žáků a studentů školy, tak i pro pronájmy sportovním fanouškům.
Radní Jindra Zalabáková se detailně seznámila i s projektem dalšího investičního záměru, vybudování eventového sálu, školní auly. Využití by našla nejenom pro výukové účely, kterou navštěvuje více jak tisíc žáků a studentů denní a dálkové formy vzdělávání, ale i pro výtvarné vernisáže, hudební a dramatické projekty z dílny žáků a studentů školy.

V budově vyšší a střední zdravotnické školy se radní Zalabáková zajímala o právě probíhající rekonstrukci tělocvičny a plaveckého bazénu: „Zaujala mě upravená školní zahrada, moderně vybavené odborné učebny pro výuku předmětů ošetřovatelství a první pomoci. Byla jsem přítomna při výuce předmětu První pomoc žákyň 1. ročníku oboru vzdělání Praktická sestra. Z krátké modelové situace automobilové nehody bylo zřejmé, že děvčata mají zájem naučit se dovednosti pro běžný život a umí si poradit při záchraně života člověka.“
„Během návštěvy probíhala diskuse tematicky zaměřená na různé oblasti chodu školy, zejména aktuálně probíhající přijímací řízení, režim organizace vyšší odborné školy, jak po stránce odborně vzdělávací, tak po stránce personální. Rovněž byly projednávány otázky způsobu distanční výuky, vybavenost školy pro odborné vzdělávání, projektová činnost a   program ERASMUS+, uplatnitelnost absolventů všech čtyř škol, spolupráce s institucemi, organizacemi a především vysokými školami regionu,“ doplnila informace z návštěvy ředitelka školy Jitka Hašková.

Reklama


Žádné komentáře v článku Největší školu v Mostě navštívila radní Jindra Zalabáková

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×