OBRAZEM: Mostecké 1. náměstí se zaplnilo lidmi. Přišli si užít první advent

29. 11. 2021 12:12 - | Kultura

V neděli 28. listopadu se uskutečnilo na mosteckém 1. náměstí postupné rozsvícení vánočního stromu. Stovky lidí tak vyrazilo na letošní zimní farmářské trhy, aby se naladili na vánoční atmosféru. Most se tak kolem 17. hodiny rozsvítil do vánočního.

Při vstupu se však tentokrát museli návštěvníci trhů, připravit na kontrolu očkování nebo prodělání nemoci a to kvůli kulturní akci vánočního koncertu ZUŠ F. L. Gassmanna. „Kvůli větší očekávané návštěvnosti, se při vstupu musel každý návštěvník prokázat očkováním nebo prodělanou nemocí. Omlouváme se občanům, ale je na nás vyvíjen obrovský tlak ze všech institucí,“ popisuje náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol. V dalších dnech tak bude opět platit, že kontroly budou probíhat namátkově, které bude mít na starosti samotná hygiena.

Most je společně s Libercem, Děčínem, Novým Jičínem, Plzní, Meziboří a Brnem však jediné město, které zachovalo letošní trhy i přes vládní nařízení. Z vánočních trhů se staly zimní farmářské. Mnoho měst však trhy zavřelo a náměstí jsou zcela prázdná. „Jsem moc ráda, že si můžeme letos vyrazit na náměstí a naladit se na vánoční svátky. Celému vedení města patří obrovské díky,“ popisuje Lenka z Mostu, která se v neděli přišla s dětmi podívat na vánoční strom.

Reklama


Další v kategorii Kultura

FOTO: V Horním Jiřetíně se rozsvítil letošní vánoční strom

V pátek 9. prosince 2022, se konalo v obci Horní Jiřetín rozsvícení vánočního stromu. Od 16. hodin byl pro děti […]

CHYSTÁ SE: V Rokáči Vinohrady bude metalový víkend. Pořadatelé dají možnost si zahrát i mostečanům

Nadcházející víkend bude v mosteckém Rokáči Vinohrady opět plný skvělé muziky. V pátek 9. prosince si poslechneme tři různé podoby […]

KRAMPUS V MOSTĚ: Most opět zažije oblíbenou čertovskou show

Už v neděli 11. prosince přesně v 17. hodin, se otevřou na mosteckém 1. náměstí pekelné brány, které do světa […]

×