OBRAZEM: Muzeum veteránů otevře zítra své brány veřejnosti

14. 5. 2021 17:56 - | Ostatní

Foto: Tomáš Urban

V sobotu 15.5.2021 v 10:00 otevře v Litvínově u nádraží své brány dlouho zavřené muzeum veteránů. Na návštěvníky čeká velké množství historických vozidel a také mnoho novinek. „Největší unikát je pro nás vozidlo Mercedes LE1100, které je v tomto provedení jediné na světě.“ popisuje majitel litvínovského muzea Tomáš Urban. Za zmínku stojí také vozidlo JAWA 50 typ 23 Mustang, Škoda Rapid, Škoda GARDE, Škoda 120L, Škoda 105GL a další zajímavé kousky vozů a motorek, které jsou k vidění v muzeu. Při návštěvě vás přivítá také hodný pejsek, který se nechá v klidu pohladit dospělými i dětmi.

Návštěvníci poprvé také uvidí nově vytvořený svět autíček, který vystavuje RC modely autíček všech velikostí. K vidění budou i modely vláčků. Vstupné zaplatí návštěvník 80,- korun, děti od 3 let pak 30,- korun a děti do 3 let budou mít vstupné zadarmo. Vstupné zahrnuje celou vnitřní výstavu historických vozidel i se Selským dvorkem, který propojuje muzeum veteránů s novým světem autíček. „Snažili jsme se, aby si každý návštěvník u nás přišel na své, doufáme, že se bude lidem u nás líbit a budou se k nám vracet.“ doplňuje Urban. Otevírací doba bude každou sobotu a neděli od 10:00 hodin do 17:00 hodin. O otevření Selského dvorku s fotogalerií jsme psali zde.

Reklama


Žádné komentáře v článku OBRAZEM: Muzeum veteránů otevře zítra své brány veřejnosti

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×