OBRAZEM: Nacionalisté si připomněli smrt kamaráda

16. 5. 2021 10:15 - | Zajímavosti

Foto: Tomáš Urban

V sobotu se sešlo okolo 30 nacionalistů, kteří se společně vydali k děkanskému kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, kde na hřbitově zapálili svíčku svému kamarádovi Milošovi Rehovi, který byl dne 16.5.1999 tragicky zavražděn v Litvínově u nádraží. Bylo mu pouhých 19 let. Nacionalisté si výročí smrti tohoto mladého muže připomínají každoročně. Před epidemií se ročně scházel mnohem větší počet účastníků pietní akce, který byl odhadovaný vždy okolo sto osob. Tentokrát se akce zúčastnilo méně lidí i kvůli nařízení vlády. Pietní akce v rodinném duchu probíhala klidně a nenásilně. Na vše dohlížela také policie. Účastníci pietní akce přijeli z Chomutova, Ústí nad Labem, Litvínova a i z dalekého Brna.

Po zapálení svíček u urny Miloše Reha a položení květin, proběhl krátký projev připomínající Miloše, jaký byl a jak zemřel a odsuzující hlavně to, že proces s jeho vrahem byl značně ovlivněn etnicitou útočníka i oběti. Poté byla akce ukončena a většina účastníků se odebrala do areálu Benedikt, kde proběhl doplňkový sportovní program. Každoročně se po zapálení svíček u urny, vydají účastníci do nedalekého Litvínova, kde uctí jeho památku u pomníku z mramoru, který byl ale před pár měsíci poškozen neznámým vandalem a pro menší počet, se do Litvínova účastníci nevydali.

Reklama


Žádné komentáře v článku OBRAZEM: Nacionalisté si připomněli smrt kamaráda

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další v kategorii Zajímavosti

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

CHYSTÁ SE: Na mostecký Den bezpečnosti dohlédne policejní Ferrari

Ukázkové kurzy bezpečné jízdy, svezení na okruhu nebo představení policejního Ferrari 458 Italia. To, a mnoho dalšího, nabídne program Dne […]

VOLBY: Ve druhém kole do Senátu se hlasovací lístky voličům do schránek nedistribuují

Ve dnech 30. září ( od 14:00 do 22:00 hod.) a 1. října 2022 ( od 8:00 do 14:00 hod.) […]

×