ORLEN Unipetrol podpořil litvínovskou Scholu Humanitas a její nadané studenty částkou 410 000 Kč

1. 12. 2023 10:02 - | Ostatní, Zajímavosti

Skupina ORLEN Unipetrol již tradičně podpořila partnerskou školu Schola Humanitas a její nadané studenty. Celkem 37 výjimečně talentovaných studentů obdrželo stipendia v celkové výši 250 000 Kč během slavnostního předání ve škole, která se zaměřuje na profesní i osobnostní rozvoj svých studentů. Společně se studenty obdržela grant také škola, která od Nadace ORLEN Unipetrol obdržela šek v hodnotě 160 000 Kč určeného na výzkum a nákup laboratorního vybavení. Skupina se svojí Nadací ORLEN Unipetrol vzdělávání aktivně podporuje na úrovni středních i vysokých škol, a to skrze grantové a stipendijní programy, vědomostní soutěže v oblasti oboru chemie, ale také příležitostí praktického vzdělávání v univerzitním a tréninkovém centru nebo možností exkurzí do litvínovského výrobního areálu.
„Propojení akademické a privátní sféry je zásadní pro výchovu nové generace a udržení konkurenceschopnosti. Podpora vzdělávání na celostátní a především regionální úrovni je proto jednou z klíčových aktivit naší společenské zodpovědnosti. Studenty podporujeme nejen finančně, ale také prostřednictvím aktivit, díky kterým mají možnost ozkoušet teoretické zkušenosti v praxi. Pouto s touto školou je tradičně silné a úspěšné a mnozí absolventi po ukončení studia začínají pracovat pro naši společnost,“ říká personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol Michał Chmiel.
Udílení stipendií je spojeno s dodržováním pravidel stipendijního bodového systému, který zahrnuje výkon ve všech předmětech, úspěchy ve středoškolské odborné činnosti a v okresních, krajských nebo republikových kolech předmětových olympiád. Vítězové těchto kritérií byli letos oceněni stipendii, která nejen motivují studenty k dosahování lepších výsledků, ale také jim pomáhají získávat praktické zkušenosti.
Tato tradice podporuje společně se vzděláváním také posilňování vzájemných vazeb mezi vzdělávacími institucemi a průmyslem. Střední odborná škola pro ochranu a obnovu životního prostředí – Schola Humanitas, Litvínov je partnerskou školou skupiny ORLEN Unipetrol. Skupina nabízí studentům i pedagogům různé příležitosti vzdělávání se na tematických seminářích a besedách nebo jim také nabízí možnost se zapojit do výzkumu či absolvování odborné praxe a brigády.

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

TIPY NA VIKEND: První letošní bleší trh, koncerty a hokeje

Je tu první březnový víkend a s ním i naše tipy kam vyrazit! Doufáme, že si opět dokážete vybrat a […]

ŠPRTEC: Most v 1. lize padl s týmem Modřic. Povedl se mu ale skalp s mistrem

Po dvouleté přestávce je mostecký šprtec opět prvoligový. A hned v prvním kole nejvyšší soutěže přivítal BHC StarColor Most v […]

OBRAZEM: V mostecké Sportovní hale zahrála kapela Kryštof. Bylo narváno!

Ve středu 28. února 2024 se uskutečnil v mostecké Sportovní hale koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčo. Společně […]

×