Oslabený Most nastoupil v Bílině s očkovanou sestavou. „Kdo není, nesmí hrát!“ zní v novém nařízení

25. 11. 2021 16:00 - Tomáš Urban | Hokej, Sport

Mostečtí hokejisté zajížděli ve středu na večer do nedaleké Bíliny, kde odehráli další kolo II. ligy ledního hokeje. Do Bíliny přijel Most zcela oslaben a do zápasu pod vedením trenéra Vladimíra Machuldy nastoupilo pouze 11 hráčů. Vyrovnaný zápas dokázal Most dotáhnout do vítězného konce, ale pěkně se na tom nadřel, jelikož Bílina si před závěrečnou sirénou vytvořila obrovský tlak a hnala se po vyrovnání.

Most za celou dobu působení ve II. lize nikdy neztratil ani jeden bod s draky z Bíliny. „Spadl nám kámen ze srdce, že jsme to zvládli v tak malém počtu.“ popisoval po zápase brankář Lukáš Hosnedl.

Minulý týden však přišlo od svazu všem hokejovým týmům o novém opatření, které nařídila vláda pro všechny profesionální sportovce. Ty mají povinnost se očkovat, pokud tak neučiní nemohou hrát zápasy. Příkladem je zřejmě zápas mezi Dvorem Králové a Děčínem (první s posledním), kdy dokázal Děčín na ledě soupeře zvítězit. Hráči Dvora, tak museli zřejmě podstoupit očkování a do zápasu nastoupili v oslabené sestavě, jako Most v Bílině.

„Je to nařízení a jelikož chceme hrát, musíme ho dodržet. Tým je již očkován a snad nám nic nebude bránit k dobrým výkonům,“ popisuje kapitán Mosteckých Lvů Aleš Havlůj, který byl jeden z hráčů, kteří museli vynechat derby s draky.

V sobotu mostečtí přivítají na domácím ledě tým z daleké Nové Paky, která včera zvítězila v prodloužení výsledkem 4:3 v Hronově. Na zápas mohou přijít pouze diváci, kteří se při vstupu prokáží očkováním nebo prodělanou nemocí. Děti pak negativním PCR testem není li starší 72 hodin, ten mají hrazen pojišťovnou.

To vše se může, ale změnit po pátečním zasedání vlády, která nastínila, že se chystá vyhlášení nouzového stavu, který by možná zakazoval odehrát utkání za přítomnosti diváků nebo hůře, odehrát utkání.

Reklama


Další v kategorii Hokej

HOKEJ: Litvínov doma těsně přehrál České Budějovice

Litvínovští hokejisté, se v dalším kole hokejové extraligy představili na domácím ledě proti Českým Budějovicím. Před tisícovkou diváků dokázali zápas […]

HOKEJ: Most veze z Bíliny všechny body za vydřenou výhru

Mostečtí hokejisté v dalším kole II. ligy ledního hokeje zajížděli na led nedaleké Bíliny. Most nastoupil v celkem slabé sestavě […]

HOKEJ: Přestřelka se smolným koncem. Most padl doma těsně s Jabloncem

Mostečtí hokejisté se v dalším kole II. ligy ledního hokeje střetli na domácím ledě s vlky z Jablonce. Most se […]

×