Osmnáct hasičských jednotek odstraňuje škody po ničivé bouři v obci Stebno

26. 6. 2021 20:44 - | Krimi

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje v současné době pomáhá s likvidací škod po ničivém tornádu na jižní Moravě. Ve stínu těchto událostí zůstává skutečnost, že tornádo se velmi pravděpodobně prohnalo i jižní částí Podbořanska. Ať již to bylo tornádo nebo silná bouře, napáchané škody jsou obrovské.

Vše začalo ve čtvrtek 24. 6. 2021 kolem 17. hodiny, kdy bouře doprovázená silným větrem ničivě zasáhla obce Blatno, Stebno a Petrohrad. Vítr strhával střechy domů, povalil zdi budov, lámal a vyvracel stromy, kroupy rozbíjely okna. Obce se v několika málo okamžicích ocitly bez elektrické energie a díky zablokovaným komunikacím byly odříznuty od okolního světa.

Operační středisko vyslalo podle poplachového plánu všechny profesionální i dobrovolné jednotky z okolí. Přijíždějící hasiči si nejprve museli prořezat cestu přes popadané stromy, aby se mohli dostat do postižených obcí. Na místo události se dostavil řídící důstojník, který koordinoval likvidační práce. Desítky hasičů odstraňovaly škody celou noc. Ale ani to nestačilo.

Teprve druhý den ráno se ukázal celkový rozsah škod. Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje se na jejich odstraňování podílí již třetím dnem. Hasiči rozřezávají popadané stromy, odklízejí suť, zabezpečují poškozené domy a zakrývají poničené střechy. Nejvíce zasaženou obcí je obec Stebno, kde prvotní odhad škody činí 80 až 100 miliónů korun.

V sobotu 26. 6. 2021 zde zasahovalo 10 jednotek sborů dobrovolných hasičů a 4 jednotky HZS Ústeckého kraje, 3 jednotky HZS Plzeňského kraje s kontejnery k odklízení suti a Záchranný útvar Zbiroh s nakladačem. Celkem zde bylo nasazeno 18 jednotek a byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Likvidační práce budou v příštích dnech pokračovat.

ReklamaŽádné komentáře v článku Osmnáct hasičských jednotek odstraňuje škody po ničivé bouři v obci Stebno

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

AKTUÁLNĚ: Nehoda osobního vozidla s dodávkou komplikuje dopravu Pod Lajsníkem

Právě teď se stala v ulici Pod Lajsníkem v Mostě nehoda osobního vozidla s dodávkou, která komplikuje dopravu. Nehoda je […]

STALO SE: Mostečan kradl v obchodě několikrát za sebou. Teď mu hrozí vězení

Dvakrát během tří dnů vyjížděli policisté hlídkové služby k muži, který nakupoval za pět prstů. Ten se pravděpodobně vrátí do vězení, […]

STALO SE: U Odolic se střetlo vozidlo s traktorem. Zasahoval i zdravotnický vrtulník

Dnes dopoledne došlo na silnici u Odolic okres Most k dopravní nehodě osobního vozidla s traktorem. Při nehodě byl jeden […]

×