24. června 2026 Svátek má: Jan
Reklama
Zajímavosti

Po dětském hřišti se slehla zem, dříve si zde hrálo desítky dětí denně

Tomáš Urban
1 min čtení
Po dětském hřišti se slehla zem, dříve si zde hrálo desítky dětí denně

Na sídlišti zvaném šestistovky, mezi ulicí Lidická a Kpt. Jaroše, bylo dlouhé roky staré hřiště, které se postupně dočkalo rekonstrukce, oplocení a pravidelného uzamykání v nočních hodinách. Poté se nechalo odstranit oplocení a nakonec se hřiště odstranilo úplně, dnes je na místě již tráva s hlínou. Důvodem zrušení hřiště, byla nespokojenost obyvatel, kteří bydlí u hřiště. Obyvatelé poslali na město petici, která měla dost hlasů na zrušení dětského hřiště, které si děti v okolí oblíbili.

„Obyvatelé si stěžovali na nepořádek, hluk, a shlukování nepřizpůsobivých občanů. Hřiště bylo často ničeno a opravy stály hodně financí“ popisuje náměstek primátora Marek Hrvol. Dříve bylo hřiště provozováno sportovní halou. Patřilo mezi jedno z centrálních dětských hřišť ve městě.


Sdílejte tento článek

Další z rubriky Zajímavosti

Všechny články