Policisté zabránili ženě skočit z okna

21. 7. 2016 11:26 - | Krimi

Foto: ilustrační foto. Autor: Tomáš Urban

Policisté z obvodního oddělení Most – Zahradní v noci zasahovali v panelovém domě, ze kterého chtěla skočit mladá žena.

Celý případ se odehrál po jedné hodině, kdy se na tísňovou linku obrátili sousedé s oznámením, že v bytě v pátém poschodí dochází pravděpodobně k nějakému napadání. Policisté z obvodního oddělení společně s kolegy z oddělení hlídkové služby byli během několika minut na místě, dveře do označeného bytu jim otevřel mladý muž a už v té chvíli byl zevnitř slyšet hysterický ženský hlas.

Jakmile 22letá žena uviděla policisty, otevřela okno v ložnici, sedla si na parapet a hrozila, že vyskočí a zabije se, vzhledem k tmě v místnosti a vzdálenosti, v jaké od ní policisté v té chvíli byli, jí v tom nebylo možné zabránit. Zatímco jedna policejní hlídka volala na místo záchranku, hasiče a vyjednavače, policisté z obvodního oddělení se s ženou snažili navázat komunikaci a přesvědčit ji, aby z okna slezla. Situace byla velice vypjatá, protože žena měla vystrčené nohy ven z okna a každý neopatrný pohyb mohl vést k jejímu pádu z pátého poschodí. Více jak hodinu policisté přesvědčovali ženu, u které se střídaly psychické stavy od hysterie po pláč, aby z parapetu opatrně slezla dolů, díky jejich trpělivosti a empatii se jim to nakonec podařilo. Mladou ženu předali do péče lékařů, kteří ji převezli na vyšetření do nemocnice.

Poté, co byla mimo nebezpečí, policisté zjistili, že mezi druhy došlo k hádce kvůli tomu, že přítel nechal doma samotné jejich malé dítě, když ji šel hledat poté, co se nevracela domů. Celá hádka, při které zřejmě sehrál svou roli i alkohol, kterého měli oba v dechu kolem 1,4 promile, vygradovala až do fyzického napadení ženy a následným vyhrožováním sebevraždou z její strany. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů nakonec žena z okna nevyskočila. Okolnostmi hádky, fyzického napadení a skutečností, že v bytě zůstalo bez dozoru malé dítě, se budou policisté ve spolupráci s orgánem sociálně právní ochrany dětí i nadále zabývat.

Informoval o tom policejní mluvčí Daniel Vítek.

ReklamaŽádné komentáře v článku Policisté zabránili ženě skočit z okna

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Krimi

VIDEO: Dva cizinci napadli při potyčce ve stovkách policisty. Teď jim hrozí vězení

Ve středu 15. května 2024 ve večerních hodinách došlo v ulici Tř. Budovatelů ke slovní a nakonec i fyzické potyčce […]

AKTUÁLNĚ: Poplach vyklidil obchodní centrum Central

Dnes krátce po čtvrt na dvanáct došlo v obchodním centru Central Most k poplachu a nasledné evakuaci osob. Po ověření […]

AKTUÁLNĚ: Nehoda dvou osobních vozidel komplikuje dopravu v ulici Lipová

Právě teď se stala nehoda dvou osobních vozidel v ulici Lipová v Mostě. Dle prvotních informací se při nehodě zranila […]

×