Pozor na podvodné zprávy. Může vás to stát hodně peněz

13. 5. 2021 7:00 - | Ostatní

Čím dál tím víc se snaží hackeři dostat od lidí peníze, jedno z nejvíc používaných podvodů jsou zprávy, je jedno jestli se jedná o email nebo sms, když jde o podvodnou zprávu, někdy stačí kliknout a už je zle. Nejvíce se vydávají za společnosti, které lidi kontaktují často, jako je například přepravní společnost nebo výdejní místo, které napadeného osloví o zaplacení požadované částky na konkrétní bankovní účet. Často se jedná o malou částku, která se může pěkně prodražit. Například vás osloví o poslání sms na konkrétní číslo, která vás podle zprávy bude stát 50 korun. I taková sms vás místo pár drobných může stát dost velké peníze.
Jeden případ se stal i našemu čtenáři, kterého oslovila pošta prostřednictvím sms zprávy, ve které bylo psáno:
Pošta – Vážený zákazníku, Vaše zásilka čeká na doručení Přepravní kód: 7854245E Poslední aktualizace: přijato na pošle (9:58 AM I 21-04-2021). Stav zásilky: čeká na platbu. Potvrďte platbu 99 CZK pomocí následujícího odkazu (odkaz) Poznámka: Do odeslání vám nebudeme účtovat žádné náklady. :registered: pošta.
Pokud i vám přijde podobná zpráva, v žádném případě neodesílejte peníze a nedoporučuje se ani na odkaz klikat. Bohužel náš čtenář chybu udělal i díky balíku, který očekával od pošty. Platbu odeslal podle pokynů přes kartu. V žádném případě Česká Pošta nepoužívá placení formou, jakou byla odeslána podvodná zpráva. Místo 99 korun mu z účtu odešlo více jak 3584 Kč.
Banka ihned zablokovala kartu, přes kterou byl odeslána platba, následně i pro případ dalších podvodů zrušila. Případem se začne banka zabývat a pokusí se blokovat všechny platby na podvodný účet a vyhledá majitele, kterému hrozí pokuta a v horším případě i vězení.

ReklamaŽádné komentáře v článku Pozor na podvodné zprávy. Může vás to stát hodně peněz

Buďte první kdo přidá komentář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další v kategorii Ostatní

ZAJÍMAVOST: Miroslav Donutil navštívil mostecké kino Kosmos

Ve čtvrtek 16. května vyprodal populární herec, bavič a vypravěč Miroslav Donutil mostecké kino Kosmos, kde uspořádal besedu a pobavil […]

ZAJÍMAVOST: Pěvecký sbor 11. ZŠ odehrál koncert v oseckém klášteře

Ve středu, 15. května se uskutečnil poslední veřejný koncert pěveckých sborů z 11. základní školy v Mostě. Pro svoje poslední […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnost vína, fandění hokejistům nebo finále v házené

Je tu další víkend a s ním i naše další tipy kam vyrazit. Věříme, že si i tentokrát dokážete vybrat […]

×