POZVÁNKA: Dračí lodě zvou o víkend k Matyldě. Konat se bude již 11. ročník

8. 6. 2023 17:31 - | Kultura, Ostatní, Zajímavosti

Tento víkend nabídne na mosteckém jezeře Matylda již 11. ročník tradičních závodů dračích lodí. Nejprve se v pátek uskuteční závody školních posádek, kterých je přihlášeno celkem 35 a bude se jednat o nový rekord posádek z Chomutova, Litvínova, Sokolova, Prahy a samozřejmě z domácího Mostu. Navečer bude připraven také doprovodný kulturní program, v 19 hodin vystoupí hudební skupina 3D a poté bude pokračovat hudební program až do půlnoci. Kolem 22 hodiny bude Oficiální probouzení Draka zakončeného ohňostrojem.

Sobota už ale bude ve znamení tradičních dračích lodí, které nabídnou na Matyldě nabitý program pro celou rodinu. Nebudou chybět ale ani napínavé souboje na vodní hradině, kde se proti sobě postaví celkem 51 posádek. Připraven bude ale také dětský den, kolotoče a nebo desítky stánků s občerstvením. Každoročně se na dračí lodě jezdí podívat tisíce lidí, dle pořadatelů tomu nebude jinak ani tentokrát.

ReklamaDalší v kategorii Kultura

OBRAZEM: Edward Kelley se znovu pokusil utéct. Tradiční akci přálo počasí i návštěvnost

V sobotu 25. května 2024 se uskutečnil druhým rokem netradičně u mosteckého oblastního muzea galerie v Mostě další ročník dne […]

OBRAZEM: Městská policie uspořádala i letos zábavný den pro celou rodinu

V areálu dětského dopravního hřiště v ulici Zdeňka Fibicha se v neděli 26. května 2024 konal již tradiční den pro […]

FOTO: Pohádkové Minitechnohraní lákalo do zahrady domova pro seniory Astra

V sobotu 25. května 2024 mohli malí šikulové a malé šikulky zavítat na zahradu domova pro seniory Astra. Zde si […]

×