POZVÁNKA: Fotbalisté Mostu vyzvou v sobotu doma Živanice

7. 3. 2024 17:00 - | Fotbal, Sport, Tipy

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítají v prvním domácím ligovém zápase letošního roku tým Živanic. Utkání odstartuje tuto sobotu 9. 3. 2024 ve 14:30 na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta.

Po remízovém utkání na umělé trávě v Pardubicích mužstvo Mostu přivítá celek Živanic. Podzimní klání na půdě Sokolu fotbalisté i přes vyloučení Ondřeje Novického zvládli a po trefě Marka Vobeckého z penalty putovaly tři body na sever Čech. K utkání hraném na umělé trávě v Pardubicích se ještě jednou vrátil kouč Miloš Sazima. “V zimní přípravě jsme na ní sehráli všechna utkání, byli jsme připraveni. Současné počasí už ale samozřejmě vybízí k přírodnímu trávníku. Domácí měli však na toto rozhodnutí právo a museli jsme ho respektovat.”

Baníkovci už dva týdny využívají také travnatou plochu na fotbalovém stadionu Josefa Masopusta a trenér Sazima věří, že i díky domácímu entusiasmu a fanouškům v zádech, zvládnou jeho svěřenci sobotní duel proti dalšímu východočeskému soupeři. “Vítězství Živanic vysokým poměrem na půdě ambiciózního Kolína bylo určitým překvapením,” uznal mostecký trenér a dále se vyjádřil k našemu sobotnímu protivníkovi. “Živanice mají konsolidovaný kádr, který ještě vhodně doplněn. Posilou je určitě například navrátilec do sestavy, útočník David Petrus, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže,” dodává Sazima.

Mužstvo Živanic přicestuje v dobré náladě poté, co deklasovalo Kolín na jeho půdě poměrem 4:1. Hráčský kádr sobotního soupeře zůstal přes zimní pauzu již kromě zmíněného Petruse takřka beze změn a nyní mu v tabulce patří průběžné jedenácté místo. Nejlepším střelcem východočechů je pak se šesti trefami Lukáš Kopecký. Trenérem je pak velezkušený Jiří Krejčí.

Miloš Sazima je také rád, že se mu pomaluje vyprazdňuje marodka, která byla širší i díky svalovým zraněním z února u několika jeho svěřenců. Nad Rudolfem Novákem a Janem Štefkem stále visí otazník v souvislosti se sobotním utkáním. “Rád bych pozval fanoušky na sobotní zápas proti Živanicím. Už v Pardubicích nám vytvořili domácí prostředí a všichni si jejich podpory vážíme. Hráči je během zápasů vnímají,” pochválil lodivod Mostu třicetičlenný výjezd fanoušků do Pardubic.

Občerstvení bude nově pod taktovkou paní Novákové zaopatřeno dvěma stánky a parkování bude již tradičně povoleno na umělé trávě (vjezd ze strany od Kauflandu). Brány mosteckého stadionu se otevírají ve 13:30.

ReklamaDalší v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most doma remizoval s Libercem

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes přivítali na domácím stadionu Josefa Masopusta v dalším kole ČFL B-tým Liberce. Vyrovnaný zápas, […]

FOTBAL: Most vyzve doma v boji o další body Liberec

Fotbalisté Mostu přivítají v sobotu na domácím stadionu Josefa Masopusta B-tým Liberce. Úvodní výkop odstartuje v 15. hodin. Podaří se […]

FOTBAL: Most veze tři body z Hradce Králové

Fotbalisté Baníku Most – Souš dnes zajížděli k dalšímu ligovému zápasu do Hradce Králové, kde odehráli utkání ligy ČFL proti […]

×