POZVÁNKA: V Rokáči Vinohrady dnes zahrají dvě kapely

10. 6. 2022 16:45 - | Kultura, Tipy

Mostecký hudební spolek připravil koncert dvou výjimečných hudebních formací. V pátek 10. června v mosteckém Rokáči Vinohrady vystoupí litvínovský DEFINITIVNÍ ENTENTÝK a pražská alternative parta ELECTRA 5.

DEFINITIVNÍ ENTENTÝK je osmičlenná ska úderka, která se se svými nástroji mazlí už nějakou tu dobu. Svou pozitivní energií nabitou hudbu začali pilovat v roce 1994 v útrobách litvínovského gymnázia a od té doby prošli nejen personálními, ale i žánrovými proměnami. Název, který kapele poradila kamarádka, vyjadřuje touhu po něčem rozmarném a přitom trvanlivém (nebo po čemkoliv jiném). Styl se během dvaceti let hraní nenápadně posunul od gymnaziálního rocku ke stylově bohaté, převážně optimistické vlastní tvorbě. Zvuk kapely je postaven na přehledné šlapavé rytmice, hlučných kytarách a zpěvu Markéty Gregorové. Vhodně jej doplňuje dechová sekce čítající v současné době tři členy.

ELECTRA 5 je kapela složená z ostřílených muzikantů, autorská energická hudba postavená na rytmickém groovu, neotřelé kytaře a jemném vokálu s českými texty, které mapují duši v pandemické době. Dvě ženský, dva chlapi. A proč to je dobré?
Mají nadhled, mluví a zpívají česky, jejich texty mají hlavu a patu. Lidi to oslovuje a baví. Z triphopu se přes blues dostávají k tanečnějším polohám. Že do toho dávají maximální energii, a že je od první chvíle vidět, že je to pro všechny zábava. Lídra kapely Vítka Malypetra jistě znáte i z kapely Malé Divy.

Veronika Bednářová – zpěv
Slomice – baskytara
Vít Malypetr – kytara
Daniel Hruška – bicí

ReklamaDalší v kategorii Kultura

FOTO: Zpěvačka Sima opět zaplnila mostecký Nový Obzor

V pátek 19. dubna 2024 dorazila do mosteckého Nového Obzoru známá zpěvačka ze Slovenska Simona Hégerová, která vystupuje na pódiu […]

OBRAZEM: Benedikt hostil další ročník Dnů Vína

Na Benediktu se letos konal již dvanáctý ročník tradiční akce známé jako Dny vína. Ty probíhaly 18. a 19. dubna […]

CHYSTÁ SE: Kapelu Mirai čeká v létě speciální turné po republice. Festival zamíří i do Mostu

Kapela Mirai vyrazí v létě na své speciální letní turné po republice a město Most je jedním ze čtrnácti měst […]

×