Rekonstrukce Repre je na spadnutí! Město vyjednalo prostředky ve výši téměř 1 miliardy korun

19. 9. 2022 14:45 - | Ostatní, Zajímavosti

Město Most uspělo v rámci výzev Integrované strategie Ústecko-chomutovské aglomerace (ITI) s osmi projekty s přislíbenou celkovou podporou ve výši 929 milionů korun. Největší část financí ve výši 360 milionů korun má město alokováno na rekonstrukci Repre, které tak už nic nebrání! Přislíbeno bylo také financování dalších projektů z oblasti dopravy a vzdělávání. Jedná se například o rozšíření přestupního terminálu u vlakového nádraží, systém světelně řízených křižovatek s dynamickým řízením, navýšení kapacity mateřských školek, vybudování odborných učeben na 1. ZŠ, 3. ZŠ, 4. ZŠ, 8. ZŠ a 10. ZŠ.

Dále je městu přislíbena dotace na revitalizaci veřejných prostranství sídliště Pod Lajsníkem či znovuzrození parku Střed v Mostě, která již probíhá. Zelenou dostal také projekt druhé etapy modernizace a rekonstrukce tramvajové trati Most – Litvínov s přislíbenou celkovou podporou ve výši 1 miliardy korun a nový elektronický odbavovací  systém dopravního podniku s přislíbenou podporou 38 milionů korun, který bude kompatibilní s ostatními odbavovacími systémy ostatních dopravců zapojených do celokrajského integrovaného dopravního systému Ústeckého kraje.

„Všechny naše projekty jsou ve stádiu připravenosti a některé se už přímo realizují. Velice mě těší, že se nám na ně podařilo získat financování za téměř jednu miliardu korun. A za pomoci těchto finančních prostředků konečně dotáhneme do konce také rekonstrukci Repre a jeho přilehlého okolí, o což jsme usilovali poslední roky. Mohu si konečně s mými kolegy oddechnout s tím, že jsme zajistili financování jedné z významných ikon našeho města, kulturního stánku, který Mostečanům schází. Můj vzkaz je jasný – splníme, co jsme slíbili a Repre opravíme. Zbývá tedy, abychom po volbách tuto největší investiční akci města Mostu zahájili a společně tak vytvořili důstojné centrum našeho města. Tak jako se nám podařilo dokončit a otevřít jezero Most, které se stalo naší výkladní skříní,“ říká primátor města Mostu Jan Paparega.

Reklama


Další v kategorii Ostatní

CHYSTÁ SE: V Mostě se uskuteční třetí ročník největší deskoherní akce v širokém okolí

Tento víkend se v Oblastním muzeu a galerie v Mostě, uskuteční již třetí ročník oblíbené akce nejen pro děti s […]

TIPY NA VÍKEND: Slavnosti česneku, fotbal nebo deskohraní

Je tu další víkend a s ním přichází naše další tipy na víkend. Doufáme, že i tentokrát si vyberete. Sen […]

OBRAZEM: Deštivé počasí kazilo středeční Svatomichaelskou slavnost

Ve středu 28. září 2022, se v Litvínově konala každoroční tradiční Svatomichaelská slavnost. Letos však konání kazil déšť, i tak […]

×