ROZHODNUTO: Vánoční trhy v Mostě letos budou! Vedení města přišlo s řešením

26. 11. 2021 14:16 - | Zajímavosti

Páteční otevření vánočních trhů nebylo poslední. Vedení města usilovně od rána jednalo o možnostech, jak občanům dopřát zasloužených trhů a přišlo s řešením. Vánoční trhy se letos přemenují na Zimní farmářské trhy, na které bude moci v jeden čas, zavítat až 1000 lidí. „Chápu, že situace v nemocnicích není jednoduchá, ale rozhodnutí vlády jsou nesmyslné.“ popisuje náměstek primátora Marek Hrvol.

Ani sám primátor s nařízením nesouhlasí, „Takto hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu, kdy o pár metrů vedle se v obchodním domě tísní několik set osob v uzavřeném prostoru, je pro nás nepřijatelné. Každý, kdo má svých pět pohromadě přece vyhodnotí, kde je větší riziko možnosti nákazy.“. O trhy tak letos občané nepřijdou a budou moci volně vstoupit. „Žádná kontrola u vstupu nebude. Věříme, že občané jsou zodpovědní a budou dodržovat protiepidemiologická opatření sami,“ popisuje dál Hrvol. Město dalo na vědomí Krajské hygienické stanici o pořádání, která tak bude zřejmě náměstí kontrolovat na dodržování.

Nebude chybět ani kulturní program, který bude zahrnovat adventní koncerty, divadelní představení nebo například diskotéky. Podrobný program naleznete dole pod článkem.

Vánoční strom se letos rozsvítí stylem postupného rozsvicování, které je plánováno na neděli 28. listopadu. „Bohužel není možné uskutečnit rozsvícení stromu, jak jsou občané zvyklí ani koncert zpěváka Pekaře a Pavla Callty. I tak věříme, že naše rozhodnutí je správné a občané tak nepřijdou o tradici,“ dodává Marek Hrvol.

Kompletní program Zimních farmářských trhů v Mostě
Reklama


1 komentář v článku ROZHODNUTO: Vánoční trhy v Mostě letos budou! Vedení města přišlo s řešením

  1. Litvínov zrušil vánoční trhy i rozsvícení stromu

    27. 11. 2021 14:31

    […] města Mostu, které změnilo vánoční trhy na zimní farmářské, o kterých jsme vám psali zde. Foto: […]

Komentáře v tomto článku jsou uzavřené.


Další v kategorii Zajímavosti

FOTO: V Radničním parku se konal premiérový hudební festival Neděle ve středu

V Radničním parku, byl v neděli 22. května zahájen nový hudební projekt s názvem „Neděle ve středu“ a jeho hlavním […]

OBRAZEM: Nacionalisté si připomněli smrt zavražděného Miloše Reha

Přes více jak třicet nacionalistů se sobotu 21. května sešlo, aby společně zapálili svíčku svému zavražděnému kamarádovi Milošovi Rehovi, který byl […]

U jezera Most se ve čtvrtek letos poprvé rozezněla hudba

Ve čtvrtek 19. května se u mosteckého jezera rozezněla hudba. V prostorách restaurace Lagarto, zahrál Radim Ševčík znamý také pod […]

×