SENIOR LIGA: FK Baník Souš se stal vítězem letošní ligy

13. 6. 2022 19:35 - | Fotbal, Sport

Tuto neděli bylo na hřišti 11. ZŠ Most rozhodnuto ve finálových zápasech o letošním mistru Seniorligy Most, tedy malofotbalové soutěže pro hráče 40+.

Do závěrečné nejlepší čtveřice se probojovala mužstva FK Baník Souš, Jatka Matějka, Old Bridge a Mostecké pumpičky a míchačky, přičemž semifinálové dvojice utvořily Baník Souš proti Pumpičkám a Jatka proti Old Bridge.

Bohužel jedno ze semifinálových utkání, to mezi týmy Jatka Matějka a Old Bridge, se neodehrálo, neboť se tým Jatka Matějka nesešel v dostatečném počtu a Old Bridge tak postoupili bez boje rovnou do finále po kontumační výhře 5:0.

Ve druhém semifinále se proti sobě postavily týmy FK Baník Souš a Mostecké pumpičky a míchačky. Toto střetnutí bylo velmi vyrovnané a ještě dvě minuty před koncem za stavu 1:1 směřovalo k penaltovému rozstřelu. Skóre tohoto utkání otevřel v první půli soušský Tomáš Sekerák po přihrávce Romana Papcuna. V druhém poločase vyrovnával hráč Pumpiček Libor Výdurek po dlouhém výkopu gólmana Daniela Soldana, Penalty nakonec odmítl po asistenci Karla Giampaoliho prudkou ranou pod břevno soušský Jan Fleišman a poslal tak svůj tým do boje o zlato. 

Jak již bylo uvedeno, ve finále na starou gardu Souše čekal tým Old Bridge, tedy doposud jediný držitel titulu vítěze Seniorligy a to v letech 2018 a 2019. Poté soutěž uspala koronavirová pandemie a finále se tak znovu hrálo až letos, již ne však za kalendářní rok, ale za klasickou fotbalovou sezónu 2021/2022.

Samotné finálové utkání probíhalo zcela v režii týmu FK Baník Souš. Již v poločase vedli jeho hráči 4:0, aby si nakonec pověsili na krk pomyslné zlaté medaile po jednoznačné výhře 6:1. K vítězství svého týmu nejvíce přispěla hned pětice dvoubodových hráčů Jiří Lovíšek (2+0), Jan Fleišman, Karel Giampaoli, Tomáš Sekerák (všichni tři 1+1) a Pavel Nemrava (0+2). Za Old Bridge korigoval konečný výsledek agilní Libor Gábel po přihrávce Martina Krupky.

FK Baník Souš jsou tak letošním mistrem, tým Old Bridge vicemistrem a týmy Mostecké pumpičky a míchačky a Jatka Matějka se podělily o třetí místo. Po skončení sezóny se sluší také uvést vítěze individuálních ocenění.

Nejlepším nahrávačem sezóny se stal s celkem třinácti asistencemi Roman Papcun z týmu FK Baník Souš. Nejlepším střelcem se s jedenácti přesnými zásahy stal Rostislav Broum z týmu L.K.M. Recycling Souš.

Titul nejproduktivnějšího hráče soutěže bere se zápisem 9+13 Roman Papcun z FK Baník Souš. Nejlepším gólmanem soutěže se stal jeho spoluhráč Jiří Hašek s impozantním průměrem pouhého jednoho obdrženého gólu na zápas.Boje v Seniorlize tak nyní uhasly a znovu započnou po prázdninové přestávce sezónou 2022/2023.  

Reklama


Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most v mlhavém derby proti teplickému b-týmu ukořistil tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v posledním podzimním utkání na domácím stadionu Josefa Masopusta přivítali třetí tým tabulky Teplice […]

FOTBAL: Most zakončí nepovedený podzim domácím zápasem proti teplickému béčku. Vstupné je zdarma

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítají naposledy v tomto roce na domácím stadionu Josefa Masopusta B-tým Teplic. Po nevydařeném zápase […]

FOTBAL: Most v Benešově padl a je beznadějně poslední

Fotbalisté Baníku Most – Souš zajížděli dnes k důležitému zápasu podzimní části do dalekého Benešova. I přes vedení po penaltě […]

×