SENIOR LIGA: V Mostě se odehrálo 10. kolo ligy

13. 4. 2022 16:10 - | Fotbal, Sport

V ryze aprílovém počasí pokračovala v neděli na hřišti 11. ZŠ mostecká veteránská soutěž malého fotbalu – Seniorliga Most. Za průběžného střídání sluníčka s přívaly deště se odehrály celkem tři zápasy.
Program otevřelo střetnutí mezi týmy FK Baník Souš – garda a TEAM FC Auto-VaSt. Toto utkání bylo nakonec tím nejgólovějším a oproti dvěma následujícím nabídlo divákům poměrně dost gólů, když je třeba uvést, že většinu jich vstřelili hráči Baníku Souš. Bylo to sice mužstvo TEAM FC Auto-VaSt, které šlo do vedení po umístěné střele Marka Šímy (as.  Jaroslav Dvořák), ale následně už branky stříleli pouze jeho soupeři. Již do poločasu otočili na 3:1, aby nakonec slavili výhru 6:1. V jejich útoku řádil čtyřgólový Martin Kovář (4+0), který si tak uzmul titul střelce i bodujícího kola. Doplňován byl zejména Jiřím Lovíškem (1+2) a Janem Fleišmanem (0+2).

Po této „přestřelce“ následovala dvě utkání, která byla naopak z hlediska gólových hodů mimořádně chudá. Prvním z nich byl zápas mezi Jatky Matějka a L.K.M. Recycling Souš. Šlo o velmi vyrovnané utkání, ze kterého nakonec odešli šťastnější hráči Jatek Matějka po výhře 1:0 (poločas 0:0). Přesně mířil minutu před koncem David Ferenc po přihrávce Davida Smetánky. Tým L.K.M. Recycling Souš tak nakonec nedokázal vstřelit ani gól a to přes dobrý výkon, kdy zejména Rostislav Broum a agilní Dušan Marušík zaměstnávali obranu Jatek. Gólman vítězů, Martin Zuda, si tak připsal v malém fotbale velmi výjimečné, a proto mimořádně cenné, čisté konto.

Za normálních okolností by skutečně vychytaná nula byla něčím zvláštním, ale tentokrát se tento jev zopakoval hned v následujícím zápase. Nedělní program uzavíralo střetnutí mezi týmy Old Bridge a Mostecké pumpičky a míchačky. I tento zápas skončil nejnižší možnou výhrou 1:0 (poločas 0:0), kterou si na své konto připsal tým Old Bridge. Po podařené přihrávce Michala Benešovského se z voleje prosadil Libor Gábel. Ani hráči Pumpiček se tak nedokázali prosadit, a to i přes dobré výkony např. Petra Štolpy či Pavla Loukoty. Brankář Old Bridge, Petr Uhlíř, tak uhájil druhou nedělní nulu a společně s Martinem Zudou z Jatek Matějka se tak dělí o titul gólmana kola.

Po těchto zápasech je na čele ligové tabulky tým FK Baník Souš – garda s osmnácti body před dvojící Old Bridge a Jatka Matějka, když oba tyto týmy mají bodů šestnáct.
Kanadské bodování soutěže vede dvanáctibodový Martin Krupka (8+4) z Old Bridge, před desetibodovou dvojicí Roman Papcun (5+5) z FK Baník Souš – garda a Vojtěch Benda (4+6) z Jatek Matějka.
Martin Krupka je s 8 góly zároveň průběžně nejlepším střelcem soutěže a to společně s Jiřím Dedeciem (rovněž 8 zásahů) z FK Baník Souš – garda. Za nimi jsou sedmigóloví Libor Výdurek z Mosteckých pumpiček a míchaček a Martin Kovář z FK Baník Souš – garda.
Nejlepšími „režiséry“ gólových akcí jsou aktuálně Vojtěch Benda (6 asistencí) a Roman Papcun a Jaroslav Dvořák (TEAM FC Auto-VaSt), oba s pěti přesnými přihrávkami.
Gólmanům pak vládne Daniel Soldan (průměr 1,43 obdrženého gólu na zápas) z Mosteckých pumpiček a míchaček před Martinem Zudou (1,86) z Jatek Matějka a Milošem Lahovským (2,83) z Rafanů Most. Soutěž bude pokračovat svým jedenáctým kolem dne 1.5.2022.

Reklama


Další v kategorii Fotbal

FOTBAL: Most v mlhavém derby proti teplickému b-týmu ukořistil tři body!

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítali v posledním podzimním utkání na domácím stadionu Josefa Masopusta přivítali třetí tým tabulky Teplice […]

FOTBAL: Most zakončí nepovedený podzim domácím zápasem proti teplickému béčku. Vstupné je zdarma

Fotbalisté Baníku Most – Souš přivítají naposledy v tomto roce na domácím stadionu Josefa Masopusta B-tým Teplic. Po nevydařeném zápase […]

FOTBAL: Most v Benešově padl a je beznadějně poslední

Fotbalisté Baníku Most – Souš zajížděli dnes k důležitému zápasu podzimní části do dalekého Benešova. I přes vedení po penaltě […]

×