Skupiny ORLEN a ORLEN Unipetrol zvou mladé technologické společnosti z Česka i zahraničí ke spolupráci

18. 3. 2024 17:15 - | Ostatní, Zajímavosti

Až do 2. dubna se mohou mladé technologické společnosti hlásit do akceleračního programu skupiny ORLEN nazvaného Skylight Accelerator. V rámci toho programu skupina ORLEN zveřejňuje oblasti a výzvy, pro jejichž řešení hledá technologické a obchodní partnery. Program je organizován od roku 2021 a do aktuálního kola se mohou přihlásit také technologické firmy z Česka. Každý rok se uskuteční v průměru tři kola výzev. Další výzvy ke spolupráci budou zveřejněny během léta a podzimu.  Veškeré informace najdou zájemci na internetových stránkách ORLEN Unipetrol.

Skupiny ORLEN a ORLEN Unipetrol chtějí být nejpozději do roku 2050 emisně neutrální. K naplnění této vize realizují dílčí, postupné kroky v rámci přijaté strategie rozvoje do roku 2030. Pro plnění cílů stanovených v této strategii se obě skupiny snaží používat ty nejlepší technologie a podílet se na vývoji a rozvoji dalších, které jim umožní ambiciózní cíle efektivně splnit. Součástí těchto aktivit je i program ORLEN Skylight Accelerator, který je určený mladým technologickým subjektům z České republiky i zahraničí, kteří chtějí společně se společnostmi skupin ORLEN a ORLEN Unipetrol rozšířit a komercializovat svá inovativní řešení. Akcelerátor je organizován od roku 2021 a proběhlo již devět kol náboru. Výsledkem bylo navázání spolupráce s téměř 30 začínajícími podniky nabízejícími nejinovativnější technologie a vyhlášení více než 200 výzev v oblastech, jako je maloobchod, logistika, bezpečnost, výroba a energetika.

V jubilejním desátém kole hledají skupiny ORLEN a ORLEN Unipetrol startupy, které budou spolupracovat na řešení dvaceti technologických a obchodních výzev v následujících oblastech: průmysl 4.0, bezpečná a inovativní organizace, čerpací stanice a zákazník budoucnosti, digitální organizace, efektivní a nízkoemisní energetika. Přihlášky do akceleračního programu je možné podávat do 2. dubna 2024 prostřednictvím přihlašovacího formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách ORLEN Unipetrol.

Subjekty, které se programu účastní, mohou získat řadu výhod, mezi něž patří například testování navržených řešení v reálných provozních podmínkách v rámci infrastruktury skupiny ORLEN, financování nákladů na přípravu a realizaci pilotní implementace, získání praktických znalostí díky podpoře odborníků a mentorů při vývoji či zdokonalování nebo přizpůsobování svých řešení konkrétním provozním podmínkám. V případě  úspěšného pilotního nasazení startupy získají možnost obdržet finanční prostředky a příležitost zahájit komerční spolupráci.

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. ORLEN Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Zaměstnává téměř 6 000 lidí. ORLEN Unipetrol je také společensky odpovědnou společností, a to zejména v oblasti podpory udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

ReklamaDalší v kategorii Ostatní

OBRAZEM: Hipodrom hostil dostihový den o cenu první dámy ČR

V sobotu 25. května 2024 se na mosteckém Hipodromu uskutečnil další letošní dostihový den s názvem Cena první dámy ČR. […]

AKTUÁLNĚ: Mostecká nemocnice omezuje provoz. Žádá o využití jiných zdravotnických zařízení

Z důvodu výpadku elektrického proudu v nemocnici Most, žádá město a vedení nemocnice, aby občané využili služeb jiných zdravotnických zařízení. […]

AKTUALIZUJEME: V areálu nemocnice Most hořela trafostanice. Škody jdou do milionů

V úterý navečer došlo v mostecké nemocnici k požáru trafostanice. Na místo ihned vyrazili hasiči, kteří vyhlásili druhý stupeň požárního […]

×